Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Únik ohledně plánů Googlu na další vývoj smartphonů: jak vypadá budoucnost zařízení Pixel

Jiří Palyza 29.12.2022

Na internetu se objevily plány Googlu v oblasti vlastních smartphonů Pixel. Co se chystá pro nadcházející období a na co se uživatelé mohou těšit.

Kapitoly článku

V průběhu následujících tří let bychom se v oblasti chytrých mobilů Pixel mohli dočkat překotného vývoje. Na internet unikl časový plán vývoje zařízení pro roky 2023 až 2025. Informace přináší pohled na to, co můžeme očekávat v příštím roce, ale i následujícím období.

Tento plán ale velmi pravděpodobně ještě nebyl definitivně schválen. Částečně zaleží na tom, jaký úspěch budou mít jednotlivé modely. Na tom bude záležet podpora vývoje dalších telefonů.

Časový plán pro smartphony Google Pixel: jaké jsou plány pro rok 2023

Produktová linie Pixel se v průběhu příštího roku změní. Dva modely s kódovými názvy "Lynx" a "Felix" budou uvedeny na trh v průběhu jarních měsíců, dubnu nebo květnu. "Lynx" je Pixel 7a a "Felix" je Pixel Fold.

Podle informací jednoho ze zasvěcenců Google údajně zachová cenu modelu Pixel 7a ve výši 449 USD, což je stejná částka jako u předchozího typu Pixel 6a. Únik hovoří o tom, že model 7a bude vybaven bezdrátovým nabíjením a displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz.

Pixel ve skládacím provedení by měl stát 1799 USD a měl by být přímou konkurencí řadě Galaxy Z Fold jihokorejského Samsungu.

Později v roce 2023 by se měly objevit modely Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Podle informací se řada Pixel 8 příliš nezmění. Pixel 8 s kódovým označením "Shiba" bude mít menší rozměry. "Husky", tedy Pixel 8 Pro, bude mít stejný displej a rozměry jako Pixel Pro. "Zuma" je kódové označení pro Google Tensor G3.

Plány s Pixelem pro rok 2024

samsungflip

Pro rok 2025 Google také počítá s uvedením skládačky formátu "flip". Vše ale samozřejmě záleží na tom, jak se bude na trhu dařit předchozím modelům. | Zdroj: Oliver Star/Pixabay

Pixel 8a má kódové označení "Akita". V návaznosti na prodejích zařízení Pixel 7a se plány na jeho další vývoj mohou změnit. Podle zdrojů úniku by Google mohl přejít z každoročního uvádění modelů řady A na frekvenci jednou za dva roky. Tím by výrobce kopíroval trend Applu, který se snaží dvouletý interval udržovat v případě uvádění iPhonu SE. I když se začínají objevovat informace, že iPhone SE čtvrté generace se pravděpodobně opozdí.

V roce 2024 Google plánuje uvést Pixel 9. Podle informací bude tato řada obsahovat tři zařízení. Prvním z nich bude Google Pixel 9, který se bude podobat Pixelu 8.

Pixel 9 Pro s kódový označením "Komodo" by měl být osazen displejem s úhlopříčkou 6,7". Druhý model Pro má kódové označení "Cayman". Zde bude k dispozici sice menší 6,3" displej, ale zachovány všechny funkce 6,7" varianty.

Procesor Tensor G4 s názvem "Redondo" bude mít premiéru ve všech třech telefonech. Uvedení skládacího modelu se plánuje na rok 2024, ale zatím o něm není známo mnoho informací.

Časový plán pro rok 2025

Plán aktivit pro rok 2025 bude do značné míry záviset na úspěších v letech 2023 a 2024. Google zvažuje výrobu skládacího telefonu formátu flip, který by se stal přímou konkurencí Galaxy Z Flip. Pokud se pozitivní výhled na příští roky naplní, na podzim 2025 bychom se mohli dočkat řady Pixel 10 a nové skládačky.

Řada Pixel 10 by měla zahrnovat celkem čtyři modely: dva běžné Pixel 10 a dva Pixel 10 Pro.

Zdroj: Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme