Přejít k hlavnímu obsahu

UnInstaller 7

Martin Kučera 11.05.2019

Program Ashampoo UnInstaller odstraní všechny nepotřebné aplikace z vašeho počítače a uklidí po nich všechny pozůstatky na disku i v registru. ("Plná verze")(" - Chip 06/2019.")

Testujete různé aplikace a chcete po nich uklidit, nebo vám překáží povinná výbava Windows 10? Specialista na odinstalovávání vašemu počítači uleví.

Programy používané pod Windows nechávají i po svém odinstalování po sobě mnoho pozůstatků – ať už v podobě zbytečných dat na disku, nepotřebných záznamů v registru, zástupců nebo změn v nastavení operačního systému. UnInstaller vám pomůže s kompletním odinstalováním programů a navrácením Windows do stavu před jejich instalací. Aplikace sleduje celý instalační proces nových programů, zaznamená všechny provedené změny, a proto může vrátit počítač do původního stavu ve chvíli, kdy již některý z programů nepotřebujete a chcete jej odinstalovat. Kromě toho UnInstaller nabízí ještě mnoho dalších funkcí a nástrojů pro vyčištění počítače, zrychlení jeho práce a zvýšení stability. Vedle správy bodů obnovy v něm totiž najdete také funkce na vyhledání a odstranění prázdných složek a nepotřebných souborů, vyčištění registru Windows nebo zrychlení spouštění počítače.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Pro čtenáře Chipu je připravena časově neomezená plná verze programu UnInstaller 7 v ceně 550 korun, která svojí výbavou odpovídá starší komerční verzi aplikace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Svoji hlavní úlohu – kompletní odinstalování nepotřebných programů – plní Ashampoo UnInstaller díky detailnímu monitorování instalačního procesu nových programů. V hlavním okně aplikace použijte funkci »Instalovat«, zvolte příslušný instalační balíček nového programu a pak proveďte jeho instalaci. Nakonec klikněte na tlačítko »Instalace dokončena«. UnInstaller umí kvalitně odstranit i programy, ke kterým neexistuje záznam změn provedených během jejich instalace. Kliknutím na »Aplikace« se dostanete k seznamu všech instalovaných programů, kde můžete vybrat aplikace k odstranění. Ashampoo UnInstaller použije standardní odinstalační proceduru a pak po aplikaci zamete. V nabídce »Nástroje« najdete sadu užitečných nástrojů na vylepšení kondice a vyčištění vašeho počítače. Můžete například odstranit pozůstatky po surfování na internetu, vyhledat a smazat duplicitní soubory nebo například zrychlit spouštění počítače. Nechybí ani funkce na obnovu smazaných dat.

Výbornou funkcí programu Uninstaller 7 je možnost odinstalovat nepotřebné aplikace a součásti Windows 10, kterými Microsoft tento operační systém bohatě vybavil. V nabídce »Aplikace Windows« můžete označit nástroje z výbavy operačního systému, které nepoužíváte a chcete se jich zbavit. Bohužel není vyloučeno, že je některá z budoucích větších aktualizací Windows 10 vrátí zpět nebo že nepřidá další softwarový balast. Podobně lze hromadně odstranit i doplňky internetových prohlížečů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud