Přejít k hlavnímu obsahu

Uninstaller Pro 5

Martin Kučera 17.02.2020

DoYourData Uninstaller Pro 5 umí hromadně odinstalovávat nepotřebné programy a také po nich důkladně uklidí všechna data, která na disku zanechají. ("Plná verze - Chip 03/2020.")

Odinstalování většího množství programů je zdlouhavý a otravný proces, nemluvě o balastu, který po sobě v počítači nechají – odstraňte vše najednou.

Každý správný program by měl obsahovat i proces odinstalování, který odstraní nejen samotnou aplikaci, ale i všechna související data na disku i v registru operačního systému. Realita je ale trochu jiná a mnoho programů se buďto nepodaří standardní cestou odinstalovat vůbec, nebo po sobě zanechají v počítači pěkný nepořádek. Řešením je použití plné verze programu DoYourData Uninstaller, který odstraňuje nepotřebné aplikace včetně všech pozůstatků. DoYourData Uninstaller toho ale zvládne ještě víc – především umí postupně odstranit libovolný počet programů, aniž byste museli sami ručně spouštět jejich odinstalační proces. To vše navíc platí i pro aplikace ze základní výbavy Windows 10, kterých se s pomocí standardních funkcí operačního systému nezbavíte. U aplikací z Windows 10 se vám ale může stát, že budou při aktualizaci operačního systému vráceny zpět.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu DoYourData Uninstaller Pro 5 v ceně 400 korun můžete po instalaci a aktivaci používat bez funkčního a časového omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po instalaci a aktivaci programu DoYourData Uninstaller se můžete hned pustit do práce – stačí v hlavním okně aplikace označit nepotřebné programy a tlačítkem »Uninstall« spustit jejich odinstalování. DoYourData Uninstaller přitom rovnou odstraní i různé pozůstatky po odinstalovaném softwaru. Ponechejte aktivovanou předvolbu »Automatically remove residual files«, aby bylo odinstalování programů skutečně důkladné. Pokračujte tlačítkem »Uninstall«, DoYourData Uninstaller postupně vyvolá odinstalační procedury jednotlivých programů a pak po nich uklidí zbývající data. Nabídka »Windows Apps« obsahuje seznam aplikací ze standardní výbavy Windows 10, které umí DoYourData Uninstaller rovněž odinstalovat. Můžete se tak zbavit i aplikací, jejichž odinstalování operační systém běžně neumožňuje, jen si dejte pozor, abyste neodstranili některou z důležitých součástí Windows 10.

Výrobce programu DoYourData Uninstaller nabízí i několik dalších nástrojů na práci s daty v počítači. Patří k nim především aplikace Data Recovery, která umí vyhledat a zachránit nechtěně smazané soubory na pevném disku či jiných paměťových médiích, nebo Super Eraser, tedy program, který se naopak postará o bezpečnou, nevratnou likvidaci nepotřebných souborů jejich opakovaným přepsáním náhodnými daty.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2020

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme