Přejít k hlavnímu obsahu

Úprava snímků: pro dotvoření snímku použijte pohybovou neostrost

Pavel Trousil 27.05.2014

Do statického snímku, který působí celkem obyčejně, můžete dodat trochu dynamiky. Například u vyfotografovaného stojícího automobilu můžete pomocí dynamického efektu vytvořit dojem, že se pohybuje. Stejně tak můžete „rozhýbat“ běžící děti nebo sportovce.

foto-4

foto-5

Postupujte podle pokynů pro přidání takového efektu do snímku – jde jen o několik kliknutí. Začněte tím, že fotografii, kterou chcete upravit, otevřete ve Photoshopu. V novějších verzích Photoshopu nejprve klikněte na »Filtr | Převést na inteligentní filtry«. Potvrďte pomocí »OK«. V nabídce »Filtry« potom vyberte »Rozostření«. Z nabídky filtrů pro rozostření vyberte »Rozmáznout« nebo »Kruhové rozostření«. Můžete buď použít jeden filtr, nebo zkusit filtry vhodně zkombinovat. Další podrobné nastavení jednotlivých filtrů volte podle typu fotografie a požadovaného účinku.

U kruhového rozostření můžete například změnit Metodu rozostření na »Přiblížit« a kvalitu na »Vysoká«. Míra kruhového rozostření je implicitně nastavena na »10«, i s tímto parametrem si však můžete pohrát. Dále vyzkoušejte filtr »Rozmáznout«. Správný směr rozmáznutí nastavíte pomocí parametru »Úhel« a pohrajte si také s hodnotou »Vzdálenost obrazových bodů«.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud