Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

USB flash disky s hardwarovým šifrováním

Pavel Trousil 15.04.2016

Dva nové USB flash disky firmy Kingston nabízí hardwarové šifrování. Řeší tak potřeby organizací, od kterých se požaduje splnění norem pro zpracování informací (FIPS) a ochrana dat na nejvyšší úrovni u všech jejich pracovníků, kteří používají mobilní zařízení.

Flash disky umožňují správu prostřednictvím softwaru SafeConsole společnosti DataLocker. U disků s úplným názvem „DataTraveler 4000G2 with Management“ (DT4000G2DM) a „DataTraveler Vault Privacy 3.0 with Management“ (DTVP30DM) je použito hardwarové šifrování AES na úrovni 256 bitů a mají certifikaci podle norem FIPS (pro disk DT4000G2DM je ověřeno splnění normy FIPS 140-2 Level 3, disk DTVP30DM má certifikaci podle FIPS 197) pro zajištění maximální úrovně ochrany korporátních i osobních dat.

Kromě toho umožňují uplatnění softwaru SafeConsole – vzdálenou i lokální. Tato platforma umožňuje bezpečně resetovat zapomenutá hesla, aktivovat stopy pro úplný audit, geolokaci a geofencing (ochranu při překročení virtuálně definovaných hranic) pro zajištění dodržení požadavků na použití disků za hranicemi, automatickou inventarizaci a funkci „zabití na dálku“ v případě ztráty disku.

USB disky Kingston DT4000G2DM a DTVP30DM jsou k dispozici v kapacitách 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB a 64 GB, mají pětiletou záruku, bezplatnou technickou podporu. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud