Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Útok na Samsung: Microsoft údajně pracuje na novém telefonu s ohebným displejem

Josef Mika 15.09.2023
Zdroj: Midjourney

Skládací smartphony jsou populárnější než kdykoli předtím. Také Microsoft už si v této lize zahrál se svými zařízeními Surface a nyní se zřejmě chystá na nový odvážnější pokus.

Kapitoly článku

Skládací chytré telefony s velkým vnitřním displejem kombinují běžnou technologii chytrých telefonů a tabletů do jednoho zařízení. Výrobci jako Samsung, Google, Motorola nebo Huawei již v této oblasti letos své modely představili, zatímco další, například Honor, už připravují nástupce.

Na druhou stranu, Microsoft už sám podnikl první kroky na trhu skládacích zařízení. Microsoft Surface Duo 2 (v našem žebříčku mu patří 8. místo) na první pohled také nabízí velký vnitřní displej, ale ve skutečnosti se od běžných skládacích zařízení výrazně liší. Jednak mu chybí externí obrazovka, jednak má uvnitř dva samostatné displeje namísto jednoho skládacího. To však není vše.

Plánuje Microsoft vlastní skládačku?

Samsung Galaxy Fold 5
Skládací smartphony jako Samsung Galaxy Z Fold 5 (obrázek) pravděpodobně slouží Microsoftu jako vzor.
Zdroj: Samsung

Myšlenka zní jednoduše: Microsoft spojí dva vnitřní samostatné displeje (které má ve stávajícm modelu Surface Duo 2) do jednoho velkého skládacího a k tomu ještě přidá vnější displej. A Microsoft Surface Fold bude připraven. Ve skutečnosti by se tak mohlo přesně stát, alespoň podle jihokorejského webového portálu Naver a jeho uživatele yeux1122. 

Ten už v poslední době přinesl několik zasvěcených informací, včetně čtyřterabajtové varianty iPadu nebo fyzického otočného rámečku hodinek Galaxy Watch6 Classic, doku pro tablet Google a designu letní Motoroly Razr 40 Ultra. Poslední jmenované se již ukázaly jako správné, u iPadu si na potvrzení musíme ještě chvíli počkat. Dosavadní historie však zprávě o plánech Microsoftu dodává jistou důvěryhodnost.

Konkrétně yeux1122 cituje prohlášení subdodavatele společnosti Microsoft. V něm se uvádí: „Vyvíjíme nový produkt v podobě Galaxy Z Fold. [...] Současný plán vývoje počítá s uvedením na trh za 1 až 2 roky.“

Myšlenka, že by Microsoft mohl pracovat na novém skládacím smartphonu, je překvapivá, protože se již hovořilo o tom, že se Microsoft stáhne z mobilního trhu poté, co vývoj operačního systému Surface Duo byl pravděpodobně z velké části pozastaven. Koneckonců, Windows se v minulosti jako konkurent Androidu příliš neosvědčil.

Mohlo by vás zajímat

Když už, tak pořádně

Zejména v souvislosti se stále více digitalizovaným způsobem práce a rostoucím používáním Windows jako pracovního systému by Microsoft mohl mít zájem na rozšíření vlastního ekosystému. Nové skládací mobilní zařízení se zaměřením na pracovní využití se zde v zásadě jeví jako logický krok.

Konkurence ale nespí. Zejména Honor Magic V2, který nedávno na veletrhu IFA ohromil svým skvělým tvarem, by mohl v příštím roce způsobit revoluci na poli skládacích telefonů. Pokud se zde chce Microsoft ještě prosadit, bude muset jeho nový telefon opravdu vyniknout. A to v mobilním sektoru většinou nebyla silná stránka Microsoftu.

Zdroj: Naver blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud