Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uvedení AirPods 3 se odkládá: předběžné objednávky budou možné nejdříve v posledním čtvrtletí 2021

Jiří Palyza 09.04.2021

Sluchátka Apple AirPods 3 už jsou netrpělivě očekávaná, ale jejich příznivci si na ně ještě nějakou dobu budou muset počkat. Jejich uvedení bylo posunuto na 3. čtvrtletí 2021. Podle uniklých informací nová sluchátka získají některé špičkové funkce drahého modelu AirPods Pro.

V říjnu 2019 Apple zcela překvapivě a bez velkého ohlášení uvedl na trh sluchátka AirPods Pro. Dražší varianta modelu AirPods byla prvním modelem sluchátek Applu v provedení do uší, které byly vybaveny funkcí aktivního potlačení šumu.

Tuto praktickou funkci by mohla mít i nadcházející generace AirPods 3. Vydání netrpělivě očekávaných sluchátek by se ale podle důvěrných informací mohlo navzdory jiným informačním únikům odložit až na 3. čtvrtletí 2021. Zatím nebyla stanovena cena ani informováni prodejci, u kterých by si je mohli zájemci z řad příznivců produktů Apple předem objednat. Kromě třetí generace levnějších AirPods údajně Apple pracuje i na dalším modelu Pro.

AirPods 3: co budou nová sluchátka od Apple umět

airpods1

Ohledně nového modelu sluchátek AirPods 3 kolují na internetu různé informace. Hovoří i o tom, že by měly mít oproti stávající verzi kratší svislou část. | Zdroj: Phinehas Adams/Unsplash

Vlastnosti a funkce

Podle novinek zpravidla dobře informovaného analytika Ming-Chi Kua budou z hlediska funkčnosti a designu AirPods 3 spíš nástupcem AirPods Pro, než generace 2. Píše o tom server appleinsider.com v článku s názvem "'AirPods 3' to adopt SiP technology..." Například se očekává, že sluchátka budou navržena jako SiP (System-in-a-Package), nikoliv jako řešení SMT. Znamená to, že na rozdíl od technologie SMT (Surface Mount Technology) nejsou technické součástky namontovány na jedné desce plošných spojů, ale navrstveny na sebe ve více deskách. Společnost Apple už tuto technologii použila u modelu Pro.

Výhodou je, že nové uspořádání šetří místo a umožňuje použití více komponent. Sluchátka tak mohou být vybavena dalšími novými funkcemi. Díky úspoře místa se Applu podařilo AirPods zároveň i zmenšit.

Na druhou stranu a i přes informační úniky teprve uvidíme, zda budou AirPods 3 obsahovat aktivní potlačení hluku.

Design

Kromě technologie SiP Apple u nových sluchátek pravděpodobně převezme i design AirPods Pro. Na rozdíl od AirPods 2 bude třetí generace o něco kratší. Ve výbavě mají být také silikonové koncovky v různých velikostech pro lepší pohodlí při nošení.

Co se týče barev, Apple pravděpodobně zůstane věrný své identitě a zvolí převážně bílé schéma.

Porušení stylu? Apple plánuje nástupce sluchátek AirPods Pro

airpods2

Design sluchátek AirPods 3 je údajně podobný designu AirPods Pro. | Zdroj: modestoweller/Foter

Funkce a vzhled

Kromě AirPods 3 údajně Apple pracuje také na nástupci AirPods Pro. Podle informací agentury Bloomberg se chystá v nové generaci revoluční krok: rukojeť (svislá část) sluchátek bude trochu zkrácena. To by znamenalo konec často kopírovaného a někdy zesměšňovaného tvaru hlavy zubního kartáčku, který je pro dosavadní modely tolik charakteristický.

Jednoduché tlačítko pro ovládání sluchátek je známé už i u jiných výrobců, například sluchátek Galaxy Buds od Samsungu. Společnost Apple má ale údajně potíže s tím, aby do tlačítka vměstnala potřebnou technologii.

U sluchátek AirPods Pro mělo stávající řešení kromě vizuální stránky i funkční důvody. Funkce potlačení šumu se prozatím aktivuje a deaktivuje dvěma prsty.

AirPods 3: cena a termín uvedení

airpods3

Sluchátka AirPods 3 budou pravděpodobně široce dostupná na trhu až příští rok. | Zdroj: Stratageme.com/Foter

Ceny nové generace sluchátek AirPods zatím také nebyly stanoveny. Je téměř jisté, že Apple naváže na ceny předchozích modelů. Teprve se ale uvidí, zda se cena bude pohybovat spíš ve vyšším segmentu AirPods Pro nebo cenově dostupnějších AirPods 2.

Odborníci očekávají, že sériová výroba a uvedení sluchátek na trh začne až ve třetím čtvrtletí roku 2021. Zmiňuje se o tom server Macrumors.com ve svém příspěvku s názvem "Kuo: AirPods 3 Mass Production to Start in Q3 2021."


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme