Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Už vás nebaví moderní smartphony? Znovuzrozená ikona Nokia 3210 vyjde na pár peněz

Jakub Fišer 09.05.2024

Finská společnost HMD Global se pokouší přivést k novému životu další ikonický telefon značky Nokia. Jde o model 3210, který zažil svou původní premiéru už dávno v roce 1999. Teď zamíří do prodeje znovu, tentokrát však v revitalizované variantě. Jde letos již o druhý oživený telefon, po modelu Nokia 6310.

Kapitoly článku

Tlačítková Nokia 3210 (2024)

Nová Nokia 3210 má základní výbavu, jak byste od tlačítkového telefonu v roce 2024 očekávali. Na přední straně je vybavena 2,4″ TFT LCD obrazovkou, alfanumerickou klávesnicí s hlavním potvrzovacím tlačítkem a dvěma kontextovými. Konstrukce je samozřejmě plastová, tentokrát však matná.

Na zadní straně se nachází 2Mpx hlavní fotoaparát s LED bleskem. Přístroj běží na operačním systému S30+ s podporou některých cloudových aplikací, jako je YouTube, TikTok či Google aplikací. Hlavní výkon zajišťuje čipset Unisoc T107 s 64 MB RAM a 128MB úložištěm, které je možné rozšířit až na 32 GB prostřednictvím slotu na karty microSD.

Mohlo by vás zajímat

Dobrou zprávou pro všechny pamětníky je i to, že v úložišti je rovnou od začátku předinstalovaný legendární had. Kromě toho je Nokia 3210 (2024) vybavena rozhraním Bluetooth 5.0, 3,5mm konektorem pro sluchátka a FM rádiem. Telefon je také vybaven odnímatelnou baterií s kapacitou 1 450 mAh, která se nabíjí přes USB-C.

Cena a dostupnost

Nová tlačítková Nokia se bude prodávat ve třech barevných provedeních: tmavě šedá, modrá a žlutá. Dle oficiálního obchodu HMD, což je vlastník značky Nokia, se bude novinka prodávat za 79 eur, tedy asi 2 tisíce korun. Na oficiální uvedení do prodeje na českém trhu zatím musíme čekat.

Zdroj: HMD Global


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud