Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatele Androidu to potěší: Google konečně řeší nervující problém s Bluetooth

Jiří Palyza 20.03.2024
Zdroj: PxHere

Mnozí uživatelé sahají po nastavení bezdrátového propojení mobilu s jinými zařízeními přes Bluetooth častěji než prostřednictvím Wi-Fi. Navzdory tomu jsou možnosti rychlého přístupu k různým funkcím tohoto typu konektivity paradoxně mnohem skromnější než v případě bezdrátového internetu. To by se ale mělo už brzy změnit.

Pokud uživatelé Androidu klepnou na dlaždici Wi-Fi v rychlé nabídce, otevře se vyskakovací okno s dalšími možnostmi. Zde pak mohou provést rychlá nastavení, například změnit síť pro připojení. Jde o rychlý a snadný způsob, jak provést malou změnu v nastavení bezdrátového internetu, aniž by bylo nutné procházet rozsáhlými možnostmi nastavení smartphonu.

Pokud byste ale to samé chtěli udělat s Bluetooth a klepnete na dlaždici s tímto symbolem, jednoduše službu pouze aktivujete či deaktivujete. To by se ale nyní mělo změnit.

Do budoucna by se měla po klepnutí na dlaždici Bluetooth také otevřít vyskakovací nabídka s dalšími možnostmi. Zde pak půjde například vybrat nové připojení Bluetooth.
 

Mohlo by vás zajímat

Skutečnost, že je mezi nastavovacími možnostmi mezi dlaždicemi Wi-Fi a Bluetooth stále tak velký rozdíl, mnoha uživatelům vadí. Je to zejména proto, že vyskakovací nabídku pro nastavení Bluetooth používají častěji než nastavení Wi-Fi.

Uživatelé Androidu zpozorněte: inovace Bluetooth bude k dispozici pro tato zařízení

Dvě androidová zařízení vedle sebe
Google brzy umožní uživatelům Androidu otevřít vyskakovací nabídku pro Bluetooth.
Zdroj: The Average Tech Guy/Unsplash

Tato nová funkce by měla přijít s aktualizací Androidu na verzi 14 QPR2. Obdrží ji ale jen zařízení Pixel. Mnoho dalších výrobců potřebnou změnu provedlo už v minulosti, takže ostatní uživatelé Androidu by na některých zařízeních měli mít vyskakovací nabídku pro Bluetooth k dispozici už delší dobu.

Všechna zařízení by ale měla novou funkci získat nejpozději spolu s upgradem na Android 15. Do té doby se na ni mohou těšit alespoň provozovatelé smartphonů Google Pixel.

Zdroj: 9to5Google, Android Central
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud