Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Samsungů Galaxy se mohou těšit: ochutnávka Androidu 13 přijde dříve, než očekávali

Jiří Palyza 30.06.2022

Majitelé smartphonů Galaxy možná už nebudou muset na Android 13 dlouho čekat. Beta verze bude zřejmě brzy k dispozici i pro tato zařízení.

Samsung se připravuje na uvedení beta verze uživatelského rozhraní One UI 5.0 pro systém Android 13. Už by to nemělo trvat moc dlouho, k uvedení na trh by mělo dojít ve třetím červencovém týdnu. Samotný výrobce se k tomu prozatím oficiálně nevyjádřil.

Nejnovější řada Galaxy S22 bude samozřejmě první, na kterou se při testování beta verze rozhraní Android 13 One UI 5.0 dostane. Jako současné nosné pilíře výrobce mají tyto modely jistou výsadu. Samsung ale plánuje beta program později rozšířit i na další zařízení, která budou způsobilá, a to včetně skládacích variant Z Fold 3 a Z Flip 3. 

Smartphony Galaxy s Androidem 13: finální uvolnění bylo naplánováno na dřívější termín

Poté, co vše nasvědčuje spuštění beta verze už ve třetím červencovém týdnu, je nyní také možné předpokládat datum uvolnění Androidu 13 s uživatelským rozhraním One UI 5.0. Samsung to plánuje v průběhu října. I v tomto případě bude mít řada Galaxy S22 výsadu být první na řadě.

Ani k tomu se Samsung prozatím oficiálně nevyjádřil. Dá se ale předpokládat, že k oznámení beta verze One UI 5.0 dojde pravděpodobně za několik dní.

Uživatelské rozhraní One UI 5.0 se tak objeví o měsíc dříve, než tomu bylo u jeho předchůdce. Samsung bude mít dostatek času na to, aby nadstavbu operačního systému uvolnil pro mnoho kompatibilních zařízení ještě před koncem roku 2022. Bude to další z rozšíření v nabídce výrobce, který se v tomto ohledu polepšil. Ostatně není to tak dávno, kdy jednou z věcí, za kterou byl Samsung nejvíce kritizován, bylo pomalé tempo softwarových aktualizací.

Zdroj: Sam Mobile


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud