Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Samsungů jsou naštvaní: mnoho smartphonů po aktualizaci Androidu přestalo fungovat

Jiří Palyza 10.12.2021

Aktualizace na nejnovější verzi Androidu 12 zřejmě způsobuje mnoha majitelům Samsungu Galaxy určité problémy. Zvlášť u modelů Z Fold 3 a Z Flip 3 si uživatelé stěžují, že jejich mobily přestaly po aktualizaci fungovat správně.

Android 12 je aktualizace, na kterou se těšilo mnoho majitelů telefonů. Vzhledem k tomu, že Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 patří mezi nejnovější modely výrobce, není překvapením, že jde o první zařízení, která aktualizaci dostávají.

Ke škodě věci to ale vypadá, že někteří uživatelé mají po aktualizaci na svých zařízeních problémy. Vyplývá to z oznámení uživatelů zejména z Jižní Koreje, kde někteří z nich tvrdí, že jejich zařízení po instalaci aktualizace přestala fungovat. Píše o tom server SamMobile ve svém příspěvku "Android 12 causing serious issues for some Galaxy Z Fold 3 and Z Flip 3 owners".

Objevují se také stížnosti, že smartphony po aktualizaci přešly do režimu obnovení, zatímco jiní uživatelé hlásí problémy, jako je blikání obrazovky, tmavý režim, pomalý běh a nefunkčnost duálního messengeru u některých aplikací.

Samsug Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3: Aktualizace na Android 12 způsobuje také problémy s aplikacemi

zfold

Aktualizace na Android 12 způsobuje u některých modelů Samsung Galaxy problémy. | Zdroj: Mika Baumeister/Unsplash

Dalšími hlášenými komplikacemi v souvislosti s aktualizacemi je nefunkčnost některých aplikací, například Netflixu a YouTube. Někteří uživatelé mají také problémy s fotoaparátem a z galerie se odstraňují fotografie. Objevily se také oznámení, že uživatelé mají nastavené displeje na frekvenci 60 Hz a nemohou plně využít možností 120Hz obrazovek.

Z těchto důvodů se Samsung pravděpodobně rozhodl aktualizace telefonů dočasně zastavit, a to po dobu, dokud nebudou problémy odstraněny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud