Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Windows, pevné nervy: Microsoft chystá v systému ještě více reklamy

Jiří Palyza 23.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

V Redmondu se rozhodli ještě více pokoušet trpělivost uživatelů služeb Microsoftu. Softwarový koncern do budoucna zahrne do svého systému více reklamy. Uživatelům se to pochopitelně nelíbí.

Pokud stále používáte Windows 10, možná jste se i vy v poslední době setkali s reklamou na nejnovější verzi systému Windows 11. Mnoho provozovatelů Windows hlásí, že se na jejich počítačích zobrazuje reklama na "jedenáctky" přes celou obrazovku.

Mimochodem, není to jediné, co by uživatele v posledních dnech zlobilo. Objevují se stížnosti na technické problémy s ovladači Intelu, které způsobují pády do modré obrazovky. Každopádně plány Microsoftu ohledně reklamy se nesetkávají s příliš velkým nadšením. Firma chce nyní více propagovat účty Microsoft a související ekosystém.

V programu Insider se objevilo nové sestavení Windows 10 s číselným označením 19045.4353, ve kterém Microsoft testuje novou funkci: inzerování informací o účtech Microsoft a souvisejících službách přímo v nastavení systému.

Mohlo by vás zajímat

Zejména na domovské stránce nastavení budou uživatelé informováni o tom, jaké jsou výhody účtu Microsoft: jednoduchá správa předplatného, zálohování dat a dostupnost další souvisejících služeb.

Experimentální sestava Windows 10 v programu Insider naznačuje kromě reklamy i některá vylepšení

Pracovní plocha Windows 10
Nové plány Microsoftu na propagaci vlastních účtů a souvisejícího ekosystému se nesetkaly s příliš velkým nadšením.
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Verze systému, která se objevila v programu Insider, ale neobsahuje pouze zvýšený výskyt reklamy na výhody Microsoft účtu. Je zde také vylepšená funkce vyhledávání, která by měla usnadnit vyhledávání instalovaných aplikací a jejich případné přizpůsobení.

Nové sestavení řeší různé chyby a nedostatky, včetně problému v oblasti licencování aplikací. To dříve narušovalo funkci testované aplikace Copilota pro Windows, která se prozatím neposunula z předběžné fáze preview.
 

Mohlo by vás zajímat

Microsoft zdůrazňuje, že v případě potřeby uživatelé mohou oznámení o účtu v nastavení deaktivovat v oblasti "Soukromí a zabezpečení". Vzhledem k tomu, že se jedná o předběžné sestavení systému, lze předpokládat, že nové funkce budou postupně zaváděny a zpřístupňovány pro všechny uživatele. Související detaily Microsoft také popisuje ve svém dokumentu podpory.

Zdroj: Neowin, Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud