Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Varta LED Solar Light

redakce 16.09.2010

Společnost Varta nabízí zajímavou svítilnu, která kombinuje Lithium-iontový akumulátor s poměrně velkým slunečním panelem. Za hodinu nabíjení na slunci může svítit 15 až 20 minut.

Mezi hlavní nevýhody svítilen patří bezesporu fakt, že většinou, když je potřebujete, mají vybité baterie. Svou hlavní roli tak většinou neplní nebo jen po omezenou dobu než se poslední zbytky energie zcela vytratí. Řešením jak do přírody, tak na dovolenou i pro domácí použití je novinka Varta LED Solar Light. Svítilnu stačí umístit nejlépe na přímé slunce, ale stačí i běžné světlo a díky velkému solárnímu panelu dochází k nabíjení interního Li-Ion akumulátoru s kapacitou 110 mAh (LIR 2450, 3.6V). Baterie nabízí dlouhý provoz typický pro Li-Ion akumulátory. Nicméně ji může velice snadno vyměnit sám uživatel. Stačí odšroubovat spodní víčko.

Podle intenzity světla resp. slunce dodá jedna hodina „slunění“ energii na cca 15-20 min svícení. Plně nabitá svítilna vydrží svítit maximálně až 2 hodiny. Světlo mají na starost 3 výkonné bíle diody, které zaručují nejen dobrý výkon, ale také doživotní funkcionalitu (životnost v řádu desítek tisíc hodin). Varta LED Solar Light je vyrobena z odolného plastu a jako zdroj světla jsou použity 3x bílé diody, které není třeba po životnost svítilny měnit. Celková váha zařízení je 92,4 g.

Varta LED Solar je vybavena „emergency“ systémem, který v případě vybité baterie umožní rychlé nabití pro základní funkci. K tomu slouží v zadní části svítilny umístěná speciální „šňůrka“ s držákem - 60x zatažení za šňůrku svítilny zajistí 10 minut svícení Varta LED Soar Light. Doporučená cena svítilny je 499 Kč vč. DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme