Přejít k hlavnímu obsahu

Velký úklid na pevném disku

redakce 17.03.2022

Neexistuje disk, jehož kapacitu nelze časem vyčerpat. Ale se správnými postupy a nástroji můžete potřebné místo znovu uvolnit

Chip 04/2022:  Pevné disky jsou stále větší – standardem instalovaným v počítačích jsou dnes SSD s kapacitou 1 TB nebo 4TB HDD. Ale samozřejmě pokud máme k dispozici tolik místa, jsme také schopni jej zaplnit. Takže ve výsledku budeme mít opět málo prostoru i na tak velkorysých pevných discích. Každopádně to platí pro rychlé SSD, kterými jsou v drtivé většině vybaveny nové notebooky, které na rozdíl od stolních počítačů nemůžeme dovybavit vysokokapacitními mechanickými pevnými disky. A tak si v notebooku často musíme vystačit třeba s 512 GB místa na data.

Proto byste měli vždy mít představu o aktuálním využití úložiště vašeho počítače a vědět, jaká protiopatření zavést, když se bude blížit jeho zaplnění. V našem článku se dozvíte, jak můžete disky svých počítačů důkladně pročistit, najít dávno zapomenutý nebo nepotřebný datový odpad a obnovit cenný úložný prostor. Pomohou vám v tom standardní nástroje vestavěné v operačním systému Windows i další šikovný software. Nákup nového hardwaru budeme zvažovat až jako poslední z možností.

Více se dočtete v Chipu 04/2022, který je v prodeji od 23. března.

Obsah: Všechna témata Chipu 04/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud