Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Verbatim ještě neláme hůl nad floppy diskem

redakce 04.05.2010

Koncem dubna ohlásila firma Sony, že po 30 letech skončí s výrobou a prodejem 3,5“ floppy disků. Tato firma přitom v roce 1981 představila první 3,5“ mechaniku a byla největším výrobcem disket. V jiném oznámení pak firma Verbatim ohlásila, že zatím nad floppy disky hůl neláme.

I po téměř 30 letech od zrození v roce 1981 zůstává 3,5“ floppy disk velmi rozšířeným nosičem pro ukládání dat, a to i navzdory příchodu takových rivalů jako je CD nebo USB flash disk. Podle analýzy firmy Verbatim se v roce 2009 prodalo v Evropě okolo 50 milionů těchto médií, přičemž nejsilnější poptávka byla zaznamenána ve východní Evropě. Prodeje disket v České republice dosahují přibližně 150 tisíc kusů za čtvrtletí.
Obrovská instalovaná báze floppy disků znamená, že toto úložné médium je stále využíváno jak v domácí, tak i profesionální sféře, včetně státní správy i výrobního průmyslu. Poptávka po něm je proto stabilní. Firma Verbatim je odhodlána pokračovat v dodávkách floppy disků po celém světě. Zákazníci v České republice je proto i v budoucnu najdou v specializovaných obchodech s elektronikou.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud