Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Verbatim představí produkty pro rok 2012 na CeBITu

redakce 20.02.2012

Produktové portfolio pro rok 2012 představí Verbatim na veletrhu CeBIT v německém Hannoveru ve dnech 6-10. března v zóně Planet Reseller v hale 14/15 u stánku H33. K vidění budou nové SATA-III SSD disky spolu s množstvím nových USB disků v atraktivním vzhledu. Zvláštním lákadlem bude první ukázka nových přenosných pevných disků, které používají systém Universal Storage Module (USM).

Nové USM pevné disky od Verbatimu je možné připojit prostřednictvím různých externích rozhraní nebo také interně přes rozhraní S-ATA. Disk se připojuje k různým zařízením stejným způsobem jako standardní externí disk použitím měnitelných nástavců a kabelů kompatibilních s USB 3.0, FireWire a Thunderbolt. Velkou výhodou USM disku je možnost jeho připojení k zařízením, jako jsou TV, herní konzole, set-top boxy, stolní počítače, notebooky nebo jiné spotřební elektronice vybavené USM slotem. USM je otevřený standard, jehož specifikaci definovalo neziskové průmyslové konsorcium Serial ATA International Organization (SATA-IO) ve spolupráci s téměř 200 předními technologickými společnostmi.

SATA-III SSD disky

V roce 2012 klade Verbatim větší důraz na SSD. Ty používají k ukládání dat polovodičové paměťové čipy flash, které neobsahují žádné pohyblivé části, což je činí vysoce mechanicky stabilní. Navíc neprodukují žádný hluk a spotřebují jen malé množství energie. SATA-III SSD disky plně využívají výhod rozhraní SATA-III a poskytují mimořádně rychlé datové přenosy až 550 MB/s při čtení a 510 MB/s při zápisu, rychlejší systémové bootování a zlepšenou odezvu systému. SSD disky jsou vybavené řadičem SandForce 2281 a jsou k dostání již nyní v kapacitách 120 GB nebo 240 GB.

USB disky: rychlé, stylové a praktické

Verbatim představuje taktéž řadu nových USB disků: disk Store ‘n’ Go V3 USB 3.0 používá rozhraní USB 3.0 pro rychlé datové přenosy. Výsuvný uzamykatelný mechanismus chrání konektor disku. Disk Store ‘n’ Go V3 USB 3.0 přichází v široké paletě barev a kapacitami až 64 GB.

Store ‘n’ Go Micro USB Drive+ je praktický malý USB disk v gumovém krytu, který chrání konektor před poškozením. Obsahuje také velký nosný prstenec umožňující jeho přichycení ke klíčence. Populární USB disk Store ‘n’ Go Micro bude prezentován v novém designu a s velkou šňůrkou pro pohodlné přenášení. Oba flash disky Store ‘n’ Go Micro USB Drive+ a nový Store ‘n’ Go Micro USB přicházejí s rozhraním USB 2.0 a jsou k dostání ve variaci barev a kapacit až do 32 GB.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme