Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Více LCD panelů vedle sebe

redakce 22.04.2010

Společnost Samsung uvádí na trh novou řadu LCD displejů s velmi tenkým rámečkem, které lze snadno namontovat vedle sebe a zvýšit tak zobrazovací plochu i rozlišení sledovaného obrazu.

Tloušťka rámečku monitorů řady Samsung Syncmaster MD je menší než 10 mm, takže mřížka mezi monitory postavenými vedle sebe není pro uživatele tak rušivá. Při sestavení šesti monitorů do matice tří monitorů na šířku a dvou na výšku tak má uživatel k dispozici obraz s vysokým rozlišením 5760 x 2160 bodů (přičemž každý z displejů má plné HD rozlišení 1920 x 1080 bodů). Sestava šesti monitorů je tak vhodná buď pro profesionály z různých oblastí (design, CAD atd...), nebo pro mimořádně movité hráče her. Takový letecký simulátor v tomto rozlišení a velikosti musí být opravdu dobrá zábava.

Zapojení tolika monitorů je možné díky technologii ATI Eyefinity, přičemž právě při přípravě této technologie společnost AMD spolupracovala právě se Samsungem a využívala nově uvedené panely MD230 s dynamickým kontrastem 150 000:1 (statický kontrast 3000:1), dobou odezvy 8 ms a 178° pozorovacími úhly.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud