Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Více než stovka inovací: Mapy Google budou už brzy vylepšeny

Jiří Palyza 05.04.2021

Mapová služba od Googlu se má v roce 2021 výrazně zlepšit. Vývojáři slibují více než 100 inovací programu. Ty jsou založeny především na strojovém učení a rozšířené realitě.

Rok 2021 má být pro službu Mapy Google velkým předělem. Ve svém blogovém příspěvku vývojáři přibližují vylepšení, která by měla být realizována v letošním roce. Tvůrci Map jich slibují více než sto. Všechny mají být založeny na technologiích strojového učení, které uživatelům přinesou více funkcí.

První z nich by měla být funkce "Live View". Ta už existuje a díky rozšířené realitě přináší pokyny ve větší integraci s chytrým telefonem a snímáním okolí jeho kamerou.

Po aktivaci fotoaparátu smartphonu se jeho prostřednictvím můžete "rozhlédnout" po okolí a požadovanou trasu si nechat zobrazit přímo na displeji. V budoucnu by tato funkce měla být použitelná i v interiéru. Praktické by to tak mohlo být například na letištích, kde Mapy Google navedou uživatele ke správné odletové bráně.

Počasí a další rozšíření v Mapách Google

mapsnews

Chystané novinky v mapové službě Googlu by letos měly přinést větší zapojení rozšířené reality. | Zdroj: David Grandmougin/Unsplash

Vývojáři mapové služby navíc plánují rozšíření o předpověď počasí a přehled kvality ovzduší. V budoucnu by se tak uživatelům měly zobrazit údaje o situaci v cíli jejich cesty ještě předtím, než se na ni vydají.

Podkladová data ale nebudou pocházet od samotného Google, ale od partnerů. Zatímco funkce přehledu o počasí by měla být v průběhu několika měsíců aktivována pro všechny uživatele služby, zobrazení kvality ovzduší se zpočátku testuje pouze v USA, Indii a Austrálii.

Mapy Google by s ohledem na tato data měly nabízet také trasy, obzvlášť šetrné ke klimatu. Při výpočtu spotřeby paliva, a tím i dopadu na životní prostředí, se zohlední související faktory, jako například sklon silnice nebo obvyklé dopravní zácpy.

Také tato funkce bude nejprve testována v USA a v případě úspěchu uvolněna pro všechny uživatele Map Google.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud