Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vodafone TV oslavuje 3. narozeniny: stále nefunguje na Macu ani na většině televizí

Jakub Fišer 18.04.2023

Operátor Vodafone se přidal do klubu provozovatelů digitálních televizí v březnu 2020, krátce po vypuknutí světové covidové pandemie. Nyní Vodafone oslavuje třetí rok na trhu a nabízí celou řadu obsahových novinek.

Kapitoly článku

Vodafone TV má 3 roky

Vodafone TV od března 2020 prošla velkou obměnou. Z původních tří televizních tarifů (Klasik, Komfort, Komplet) a 11 doplňkových balíčků se stává jeden bohatý základ doplněný o 3 tematicky zaměřené balíčky.

Tento týden televize vstupuje do nové epochy v novém kabátě. V tarifu, který je stejnojmenný se službou „Vodafone TV“, je nyní téměř dvojnásobek stanic než u původního TV Klasik. Zahrnuje všechny základní české televizní stanice rozšířené o dokumentární, lifestylové a hudební programy.

Obsahuje samozřejmě i Vodafone videotéku s více než 2000 atraktivními tituly, které zákazníci můžou sledovat podle libosti bez dalších poplatků. K tarifu lze přidat tři balíčky, každý si tak může sestavit na míru televizi přesně tak, jak jeho rodina potřebuje.

Kromě již zmíněného se Vodafone poučil z toho, že byla jeho TV často přezdívána jako ne-moc-sportovní, oproti konkurenci. Nový balíček Sport obsahuje 15 kanálů, včetně Nova Sport nebo Premier Sport (přenáší evropské fotbalové poháry i hokejovou NHL). V některých balíčcích jsou také streamovací služby HBO Max (Cinema) a Voyo (Family).

Kompatibilita je stále problém

Operátor se však vůbec nepoučil z jiné bolesti, kterou jeho televizní služba pociťuje i po třech letech. Na mysli máme kompatibilitu. „Vodafone TV lze sledovat přes set-top box (standardní nebo prémiový), skrze aplikace pro mobil, tablet, přes webové rozhraní na počítači a aplikace pro chytré televize se systémem Android,“ uvádí Vodafone v oficiálních materiálech.

Faktem ale zůstává, že oproti konkurenci nenabízí aplikaci pro dvě nejrozšířenější značky chytrých televizí na českém trhu: Samsung a LG. Zároveň, což je možná ještě větší problém, služba ani po třech letech nepodporuje počítače Mac od amerického Applu.

Nehledě na prohlížeč, službu můžete spustit pouze na PC s Windows. Vodafone již v minulosti vysvětloval, že kompatibilitu řeší přímo s Applem, schvalovací proces je však zdlouhavý.

Zdroj: Autorský text, Vodafone Tisková zpráva


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme