Přejít k hlavnímu obsahu

Vrcholoví atleti u počítačů

Josef Mika 19.09.2019

E-sport vzkvétá a tlačí tak i na konvenční sporty.

Soustředěný pohled, jedna ruka na myši, jedna na klávesnici a miliony sledujících lidí za sebou. Kdo poprvé přepne na podívanou spojenou s přenosem e-sportu, můžete se brzy cítit trochu ztracen. Jsou to jen nerdi, nebo už praví sportovci? A je to opravdu vůbec zábava?

V posledních třech nebo čtyřech letech se e-sporty, tj. vysílání soutěžních videoher, vyvinuly z úzkého specializovaného tématu v masový fenomén, po celém světě, a dokonce i u nás. Kdo sám nehraje nebo souboje před obrazovkou ani nesleduje, toho tento fenomén nejspíš překvapí. Pokud se ale na věc podíváme v kontextu, je to jasné: počítačové hry jsou ve skutečnosti jednou z nejoblíbenějších zábav lidí po celém světě a Češi v tom rozhodně nijak nezaostávají. Kromě hraní pro zábavu tu jsou i vrcholné soutěže, profesionální týmy a sponzoři. Kolotoč, ve kterém se točí překvapivé množství peněz. Vrcholoví hráči si mohou vydělat statisíce dolarů ročně.

Co vše se skrývá za e-sporty? A jak si v něm vedou Češi? Stane se z počítačových bitev regulérní sport, který se jednou dostane i na pořad olympijských her? Říjnový Chip se snaží přinést na tyto otázky odpověď.

pubg

Velké e-sportovní turnaje jsou bohatě sponzorované.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud