Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výkonnější verze 20“ tabletu pro CAD a 3D modelování

Pavel Trousil 13.03.2014

Toughpad 4K UT-MA6 je výkonný dvacetipalcový 4K tablet od firmy Panasonic, který je určen především pro konstruktéry a designéry. Váží jen 2,54 kg a jeho tloušťka je 12,5 mm.

panasonic-toughpad-4k-nahled Panasonic Toughpad 4K UT-MA6 je výkonnější verze standardního modelu UT-MB5 uvedeného na trh v září 2013, byl navržen jako univerzální nástroj pro konstruktéry a designéry v leteckém průmyslu, oblast technických služeb, ropný a plynárenský průmysl, automobilový a stavební průmysl a pro oblasti CAD projektování.

Tablet Toughpad UT-MA6 v sobě skrývá výkonnější procesor Intel Core i7 vPro s taktovací frekvencí 2,1 GHz, grafiku NVIDIA Quadro, 16 GB paměti RAM a podporu standardu Open GL pro zvládání náročných aplikací CAD a 3D modelování.

Ve standardní výbavě výkonnostního modelu je zabudovaný LAN port a Mini DisplayPort. S pomocí pětimegapixelové zadní kamery se může stát rozšířená realita skutečností, zatímco 0,9mexapixelová přední kamera je vhodná pro videokonference s klienty na celém světě.

Displej tabletu má rozlišení 4K – 3840×2560 bodů. Poměr stran 15:10 umožňuje zobrazit na displeji 95 % listu formátu A3 – konstrukční a projekční výkresy tak lze prohlížet téměř v plné velikosti. Ačkoliv se jedná o velký dvacetipalcový tablet, váží pouhých 2,54 kg a jeho tloušťka je 12,5 mm.

Tento přenosný tablet se dodává s elektronickým dotykovým perem Panasonic, které umožňuje volné kreslení, přidávání poznámek a psaní jako na papíře. Pero dokáže pomocí infračervených signálů přesně rozeznat každý jednotlivý obrazový bod na displeji a s tabletem komunikuje pomocí rozhraní Bluetooth. Dokáže také rozeznat a zaznamenat sklon pera a rozlišuje 2048 úrovní přítlaku.

Tablet Toughpad 4K UT-MA6 se dodává s předinstalovaným systémem Windows 8.1 Pro. K dispozici je i model s možností downgradu na systém Windows 7. Nabízí všechna rozhraní potřebná k tomu, aby se stal praktickým pomocníkem v profesionálním prostředí: USB 3.0, zásuvka na kartu SD, konektor pro sluchátka a čtečku čipových karet. Kolébka je navíc opatřena 3 zásuvkami USB 3.0 a ethernetovým portem a konektorem HDMI. Pro konektivitu na cestách je zařízení vybaveno rozhraními Bluetooth a WLAN. Odolný tablet Toughpad 4K UT-MA6 vydrží pád z výšky až 76 cm (na zadní stranu, za provozu).

S tabletem UT-MA6 bude na trh uveden také široký sortiment speciálního příslušenství, jako je například elektronické dotykové pero, dokovací kolébka umožňující přeměnit tablet ve stolní počítač, VESA adaptér nebo taška. Toughpad 4K UT-MA6 bude možné zakoupit od dubna 2014 za cenu od 5499 €.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme