Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výrazná inovace Signalu: na co se mohou těšit uživatelé konkurenčního komunikátoru

Jiří Palyza 09.02.2022

Alternativy ke špičkové aplikaci WhatsApp jsou stále oblíbenější. Konkurenční služba Signal nyní oznámila praktickou novinku pro všechny uživatele.

To, co u aplikací WhatsApp, Telegram a dalších funguje poměrně snadno, je pro uživatele služby Signal poměrně těžkopádné. Signal, který klade velký důraz na ochranu dat, se zaměřuje také na co nejvyšší úroveň soukromí při změně mobilního čísla. To ale znamená, že v takovém případě musíte komunikátor restartovat, tedy znovu nastavit. To se ale může do budoucna změnit.

Pokud si koupíte nový smartphone s novým číslem, nebo jednoduše přejdete na nové telefonní číslo, obvykle si převedete všechny aplikace a účty bez jakýchkoliv komplikací. A to i když si chcete zachovat své konverzace například v komunikátoru WhatsApp. Stačí si předem vytvořit zálohu, kterou pak lze snadno obnovit s novým číslem, nebo v novém mobilním telefonu.

Inovace v aplikaci Signal: žádná ztráta profilu při změně čísla

signal

Uživatelé služby Signal si nyní mohou při změně čísla přenést i svůj profil. | Zdroj: Signal

V případě komunikátoru Signal jste při změně čísla museli začít od nuly. Nebylo možné si s sebou vzít historii chatu, ani propojit nové číslo se stávajícím účtem. Vývojáři messengeru si ale tuto slabinu uvědomili a nyní celý proces při změně čísla zjednodušili. Znamená to, že už také nemusíte o změně čísla informovat své kontakty.

Jak si nyní můžete přečíst na webových stránkách support.signal.org v příspěvku "Change Number", pokud máte nové číslo, stávající účet si můžete ponechat i nadále a nové číslo si s ním propojit. Nepřijdete tak ani o historii komunikace, ani o své skupiny. Funkce je implementována v části Nastavení > Účet > Nové číslo. Vaše kontakty v chatu uvidí, že nyní máte nové číslo – stejně, jako to znáte z aplikace WhatsApp.

Nedávno byla do Signalu také integrovaná funkce, která je dobře známá a hojně používaná. Uživatelé mohou komunikovat s přáteli a rodinou také prostřednictvím videohovorů. Telefonní hovory lze rozšířit až na 40 osob. Kromě toho má Signal do budoucna získat funkci Story, kterou už známe z dřívějška z prostředí aplikací WhatsApp (zde nazývaná Status) nebo Instagram.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme