Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vysoká rychlost a HD video stylového kompaktu

redakce 12.05.2010

Společnost Canon dnes rozšířila produktovou řadu luxusních fotoaparátů IXUS o nový model IXUS 300 HS – stylový a výkonný kompaktní digitální fotoaparát s funkcí záznamu HD videa (High Definition). Tento nový model je k dispozici v ocelově stříbrném, matném černém a lesklém bílém provedení.

Kapitoly článku

IXUS 300 HS je prvním modelem Canon IXUS, který disponuje novým HS systémem, jenž s pomocí citlivého snímače CMOS s rozlišením 10,0 megapixelů a výkonného procesoru DIGIC 4 zajišťuje dobrou kvalitu snímků při fotografování za slabého světla, s nastavením vyšších citlivostí (až ISO 6400) a při vysokorychlostním snímání. Možnost ručního ovládání celé řady nastavení rozšiřuje prostor pro uplatnění tvůrčího potenciálu uživatelů.
K výkonu fotoaparátu při snímání za slabého světla přispívá také zdokonalený 28mm širokoúhlý objektiv s vysokou světelností f/2,0 a 3,8x optickým zoomem. Optický stabilizátor obrazu (IS) Canon omezuje rozostření snímků.
HS systém snímači CMOS také dovoluje kvalitně zachytit velmi rychlé akce, a to díky funkci kontinuálního snímání rychlostí až 3,7 sním./s v plném rozlišení 10,0 Mpix nebo až 8,4 sním./s v rozlišení 2,5 Mpix v režimu Vysokorychlostní sekvence (High Speed Burst). Extrémně rychlé akce pak lze natáčet také na video v režimu Super Slow Motion Movie (Mimořádně pomalé video), v němž fotoaparát snímanou akci zaznamená rychlostí 240 sním./s.

Displej a funkce

LCD displej PureColor II G s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0") je opatřen povrchovou vrstvou z odolného temperovaného skla a nabízí vysoký kontrast a široký pozorovací úhel. Poměr stran 16 : 9 je ideální pro natáčení a sledování videa v kvalitě HD.
Kruhový volič citlivý na dotek umožňuje rychlé procházení menu a pořízených snímků. Součástí uživatelského rozhraní je také nápověda (volba „Rady a tipy“ – Hints & Tips), která uživatelům poskytuje vysvětlení různých nastavení fotoaparátu a seznamuje je s jeho četnými funkcemi a jejich použitím.
V režimu Smart Auto s technologií detekce scény (Scene Detection Technology) snadno pořídí kvalitní snímky za jakýchkoliv podmínek. Tento inteligentní režim vyhodnotí fotografovanou scénu a na základě získaných výsledků pro ni vybere nejoptimálnější z 22 možných nastavení. Smart Flash Exposure pak podle konkrétních podmínek upravuje intenzitu integrovaného blesku, takže fotoaparát zvolí optimální přisvícení. Zkušenějším uživatelům, požadujícím nad pořizovanými snímky vyšší míru kontroly, IXUS 300 HS nabízí ruční ovládání rychlosti závěrky v režimu Tv a nastavení clony v režimu Av.

Záznam HD videa – funkce pro záběry plné života

IXUS 300 HS je vybavený funkcí snímání HD videa (720p) se stereofonním zvukem. Tichý pohonný systém objektivu zajišťuje tiché zoomování, a tím minimální rušení natáčení, a optický stabilizátor obrazu potlačuje nežádoucí účinky pohybu fotoaparátu viditelné na videozáznamu. Integrovaný HDMI miniport umožňuje prohlížení pořízených fotografií i videosnímků na obrazovkách s rozhraním HDMI včetně televizorů HDTV.

IXUS 300 HS – hlavní vlastnosti a funkce:

  • Výkonný IXUS v těle z nerezové oceli
  • Citlivý snímač CMOS s rozlišením 10,0 megapixelů
  • 28mm objektiv Canon s vysokou světelností f/2,0, 3,8x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu
  • HS systém s procesorem DIGIC 4 pro rychlé snímání a nízký obrazový šum na snímcích pořízených za slabého osvětlení
  • Režim Super Slow Motion Movie (Mimořádně pomalé video) pro snímání videa rychlostí 240 snímků/s. Režim High-speed Burst (Vysokorychlostní sekvence) – snímání rychlostí 8,4 snímků/s
  • Širokoúhlý displej PureColor II G LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3.0") a vyšší odolností a jasnějším obrazem
  • Funkce Smart Auto a Smart Flash Exposure – jistota vynikající kvality fotografií za jakýchkoliv podmínek
  • HD video (720 p) s možností použití optického zoomu, stereofonním zvukem a výstupem HDMI
  • Režimy P, Av a Tv, Slabé osvětlení (Low light), Efekt rybího oka (Fish-eye Effect) a Efekt miniatutry (Miniature Effect) pro kreativní fotografování
  • Inteligentní závěrka (Smart Shutter) s režimy samospouště po rozpoznání úsměvu, samospouště po mrknutí, samospouště po rozpoznání nové tváře v záběru

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud