Přejít k hlavnímu obsahu

Využijte smartphone jako repeater, pokud je signál slabý

Pavel Trousil 21.05.2014

Je-li výkon vaší Wi-Fi sítě slabý a nedosáhne až do míst, kde byste rádi měli signál a přístup na internet, můžete jako repeater použít chytrý telefon.

wifi-nahled

Až doposud se zdálo, že bezdrátové moduly smartphonů nejsou schopné tento problém vyřešit. Teď už se situace změnila, alespoň pro ty, kteří mají svůj chytrý telefon „rootnutý“. Ti si totiž na něj mohou nainstalovat aplikaci „fqrouter2“. Pro instalaci a spuštění musíte mít příslušná oprávnění.

Poté, co se program spustí a natáhne si potřebné komponenty, dostaňte se na položku »Full Power«, tedy na plný výkon. Pak se posuňte dolů až na »Wifi Repeater« a pod označením »Config« zadejte název a heslo pro nově vytvořený hotspot. Nakonec aktivujte novou bezdrátovou síť WLAN tak, že posunete tlačítko na »ON«.

Pokud svítí zelené tlačítko »ON«, můžete na svém osobním počítači vyhledat okolní bezdrátové sítě, vybrat tu svoji a zadat požadované heslo. Použití smartphonu jako WLAN repeateru zatím nebylo zcela technicky zvládnuto. Pokud při použití narazíte na nějaké problémy, možná bude lepší poohlédnout se po lepším místě pro svůj Wi-Fi router nebo po novém modelu s lepším dosahem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud