Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vyzkoušejte si Android na PC

Pavel Trousil 14.01.2016

Firma Jide Tech vyvinula operační systém Remix OS založený na Androidu. Teď ho uvolnila pro všechny zájemce a můžete si ho vyzkoušet i vy.

V redakci jsme měli možnost vyzkoušet zajímavý počítač Remix mini (recenze vyjde v Chipu 2/2016), který pracuje na speciálním operačním systému Remix OS 2.0, který je založen na Androidu 5.1. Android byl vyvíjen především pro zařízení s dotykovým displejem. Systém byl ale v tomto případě šikovně upraven, takže pracovní plocha vypadá jako třeba u počítače s Windows, a to je hlavní výhoda před Android sticky. Aplikace se spouští v oknech, u kterých se může měnit velikost, dole je hlavní panel se spuštěnými aplikacemi, na kterém je vlevo i něco jako tlačítko Start a vpravo typické ikony pro ovládání hlasitosti, připojení k Wi-Fi, datum a nastavení klávesnice. Uživatelé zvyklí na Windows nebo Linux se neztratí.

Příprava USB flash disku

Nyní firma Jide uvolnila i verzi operačního systému Remix OS pro osobní počítače x86. Můžete ho tedy vyzkoušet i vy a při troše štěstí na vašem počítači poběží. Jde ale zatím o Alpha verzi, která ještě nemá všechny funkce a navíc často padá. Za vyzkoušení přesto určitě stojí. Pro spuštění vám bude stačit alespoň 4GB USB flash disk, pokud možno rychlý. Podrobnosti o systému i celý systém najdete v dalším vydání Chipu na našem DVD. Zde najdete několik screenů, abyste se mohli podívat, jak nový systém vypadá.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme