Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Významná inovace WhatsAppu: Proč se nad chaty zobrazí QR kód?

Pavel Trousil 21.03.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Meta pracuje na další inovaci své aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp. Uživatelé beta verze už nyní mohou nad chatem vidět QR kód, který mohou šikovně využít. Postupně se tato možnost zpřístupní i dalším uživatelům.

S aktualizací 2.24.7.3 beta přináší WhatsApp praktickou novou funkci do mnoha uživatelských zařízení. Služba totiž nyní uživatelům usnadňuje sdílení QR kódů. Uživatelé beta verze nyní najdou ikonu QR kódu na kartě s chaty. Jak zjistil server "WABetaInfo" lze toho využít k přímému skenování tzv. UPI (Unified Payment Interface) QR kódů pro snadné platby.

QR
WhatsApp: Takto vypadá symbol QR kódu v přehledu chatu.
Zdroj: WABetaInfo

Funkci mají v současné době k dispozici pouze někteří uživatelé beta verze a má uživatelům umožnit provádět v aplikaci finanční transakce. Funkce UPI QR tak usnadní platby. Díky integraci funkce skenování UPI QR kódu přímo ze seznamu chatů již uživatelé nemusí procházet několik obrazovek nebo provádět platby v několika krocích. 

Tento proces nejen šetří čas, ale také zlepšuje celkový uživatelský zážitek, protože skenování je intuitivnější. Tato digitální platební metoda je rozšířená zejména v Indii. Možnost využít QR kódy bude mít v následujících dnech více uživatelů.

Mohlo by vás zajímat

UPI (Unified Payments Interface) je digitální platební systém, který umožňuje propojit váš bankovní účet s mobilní aplikací a bezpečně provádět online transakce. UPI QR kódy jsou specifickou funkcí UPI, které umožňují snadné a bezpečné platby.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud