Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WD uvádí 1 TB notebookový disk s výškou 9,5 mm

redakce 21.07.2011

Společnost Western Digital oznámila zahájení sériových dodávek pevného disku Scorpio Blue s velikostí 2,5 palce, tloušťkou 9,5 mm a kapacitou 1 TB. Díky 9,5 výšce jej bude možné použít v běžných noteboocích. Disk je osazen dvěma plotnami o kapacitě 500 GB.

 

Disky WD Scorpio Blue pro mobilní aplikace jsou navrženy tak, aby byly odolné a zajišťovaly spolehlivost. Obsahují technologie pro ochranu, které aktivně střeží uložená data. O spolehlivost disku se mimo jiné stará technologie WD SecurePark, která zajišťuje zaparkování čtecích hlav disku během startu, ukončení činnosti a během nečinnosti mimo plochu ploten disku. To zajišťuje, že se záznamové hlavy nikdy nedotknou povrchu plotny, což vede k prodloužené spolehlivosti při menším opotřebení záznamových hlav a dále k vyšší odolnosti na otřesy při nečinnosti disku. Odolnost disku proti nárazům zvyšuje i technologie SecurePark, která dokáže eliminovat i náraz o síle 400 G.

Pevný disk WD Scorpio Blue 1 TB (model WD10JPVT) bude k dostání za doporučenou koncovou cenu 119 EUR. Více informací najdete na stránce: http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=140.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud