Přejít k hlavnímu obsahu

Western Digital Black2: Dva disky v jednom

Michal Bareš 17.01.2014

Představením modelu Black2 otevřel Western Digital novou kategorii tzv. duálních pevných disků. Měli jsme možnost tento disk podrobně vyzkoušet benchmarky i v reálném provozu.

Stejně jako hybridní disky spojují duální pevné disky do jednoho 2,5“ obalu technologie SSD i magnetických disků, na rozdíl od hybridních SSHD disků však nabízí uživatelům větší kontrolu nad tím, která data chtějí mít uložena na SSD části, a která na magnetické HDD plotně. Výhodou duálních disků oproti diskům hybridním je vyšší kapacita SSD části, která neslouží jako flashová vyrovnávací paměť nejčastěji používaných souborů, ale jako plnohodnotný diskový oddíl, jehož využití neřídí řadič disku, ale sám uživatel. 120GB SSD část stačí pro instalaci operačního systému i většího množství aplikací a stále zbude místo i pro nejdůležitější data. Na magnetickou plotnu s kapacitou 1 TB pak můžeme odložit sbírku fotografií, filmů, hudby a další datový balast, ke kterému nepřistupujeme tak často, ale chceme jej mít stále při sobě.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 2/2014 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, které vychází 24. ledna 2014.

web-wd-black2-zespodu-nahledMáte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud