Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp oznamuje pět nových funkcí: na co se uživatelé mohou těšit

Jiří Palyza 19.04.2022

V aplikaci WhatsApp se chystá mnoho změn. Nyní vývojáři oznámili, že v následujících týdnech oblíbený komunikátor dostane pět nových funkcí. Těšit se mohou především uživatelé skupinových chatů.

WhatsApp neustále pracuje na tom, aby jeho aplikace byla pro uživatele stále lepší a snaží se přidávat nové funkce. Nyní vývojáři v blogovém příspěvku oznámili, že v následujících týdnech a měsících bude do aplikace přidána spousta nových funkcí.

První významnou novinkou jsou takzvané "Komunity WhatsApp". Jde o funkci, která umožňuje sloučit několik běžných skupin do jedné komunity. Tato funkce by mohla být zajímavá pro žáky, studenty nebo sportovní kluby.

Členové mohou sdílet informace s několika skupinami najednou, zároveň ale mohou posílat určité zprávy pouze jednotlivým skupinám. Komunity kromě toho získávají nové administrátorské funkce, které lze využít například ke kontrole zasílání zpráv všem členům komunity a k zařazení uživatelů do jednotlivých skupin.

Jaké další funkce se připravují pro oblíbený komunikátor

wa-emojis

Uživatelé WhatsAppu se také mohou těšit na nové možnosti využívání emotikonů ve skupinových chatech. | Zdroj: Domingo Alvarez E/Unsplash

Dále vývojáři oznámili, že budou vylepšeny některé funkce ve skupinách WhatsApp. Cílem je usnadnit uživatelům sdílení obsahu novými způsoby, a tím se lépe vyznat v množství skupinových informací. Jde o následující inovace:

– uživatelé budou na zprávy ve skupinách moci reagovat pomocí emotikonů. Cílem je zlepšit přehlednost chatů, protože by se měla snížit jejich zahlcenost novými zprávami,

– pro usnadnění práce zejména ve školních nebo pracovních projektech bude ve skupinách možné sdílet soubory s kapacitou až 2 GB. Tuto novinku už vývojáři testovali v Argentině a nyní zřejmě začne její postupné zavádění pro všechny uživatele,

– správci skupin budou mít možnost odstranit konkrétní zprávy z chatů, a to u všech uživatelů,

– uživatelé WhatsAppu získají také větší svobodu při realizaci skupinových hovorů. V budoucnu se k hovoru může připojit až 32 účastníků, a to prostřednictvím zcela přepracovaného uživatelského rozhraní.

Zdroj: Blog.whatsapp.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme