Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp přinese geniální funkci, která vás zbaví nežádoucích šmíráků

Jakub Fišer 04.04.2023

WhatsApp se chystá na další aktualizaci, která přinese jednu celkem zajímavou funkci. Díky možnosti uzamknout své chaty biometrikou se vyhnete nežádoucím šmírákům z řad kamarádů, kolegů v práci nebo rodinných příslušníků.

Kapitoly článku

Meta právě testuje beta verzi WhatsAppu 2.23.8.2 pro Android. Informoval o tom server WABetaInfo, který se na novinky v uzavřených betách WhatsAppu přímo specializuje.

Server přišel na to, že update pro WhatsApp přináší i jednu aktivní funkci ochrany soukromí uživatelů. Nová funkce spočívá v tom, že si můžete libovolný chat jeden na jednoho, popřípadě skupinové chaty, uzamknout přímo v aplikaci. Možnosti jsou dvě – PIN kód či otisk prstu.

WhatsApp zamkne chaty otiskem prstu

Funkci uzamčení chatu najdete v nastavení toho konkrétního chatu a zamčené chaty se vám nebudou zobrazovat na běžné stránce, nýbrž na speciální záložce. Nutno také upozornit, že uzamčení chatu se zobrazí pouze vám – nikoliv lidem, kteří s vámi chat sdílí.

Pokud se vám náhodou stane, že se vašeho smartphonu zmocní cizí člověk a bude si chtít chat otevřít, i na to je WhatsApp připraven. Po opětovném zadání špatného přístupového kódu se aplikace zeptá, zdali má chat odstranit.

Nová funkce by měla dorazit nejprve na Android, kde bude fungovat hlavně ve spolupráci s čtečkou otisků. Později bychom se měli dočkat přistání i na iOS, kde bude v hlavní roli především čtečka obličeje Face ID.

V aktuální verzi WhatsApp můžete uzamknout celou aplikaci, v rámci operačního systému, nicméně jednotlivé chaty zaheslovat nelze. Ohledně vydání verze 2.23.8.2 zatím nemáme žádné pevné datum.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud