Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp umožní větší flexibilitu: aktualizace přináší výkonnou inovaci pro funkci mizících zpráv

Jiří Palyza 11.03.2022

Vývojáři oblíbeného komunikátoru plánují pro uživatele novou funkci. Do budoucna půjde nastavit možnost ponechat zprávy, které se jinak odstraňují automaticky, viditelné delší dobu. 

WhatsApp neustále pracuje na vylepšeních své komunikační aplikace. V beta verzi s číselným označením 2.22.7.4 pro Android je nyní k dispozici praktická novinka pro funkci automatického mazání zpráv. Informuje o tom server WABetaInfo. V případě potřeby je nyní možnost automatické mazání zpráv pozastavit.

Pokud je pro konverzaci aktivována funkce automatického mazání zpráv, po určité době z chatu zmizí. To má uživatelům zaručit větší soukromí. Zejména ve skupinových konverzacích se ale může hodit, aby zpráva byla viditelná přeci jen o něco déle.

Díky úpravám v nejnovější aktualizaci je nyní možné jednotlivé zprávy vybrat a v případě potřeby je vyjmout z režimu automatického mazání. Zprávy pak nezmizí, dokud nebude udělená výjimka odstraněna.

Nová fuknce WhatsAppu: uvolnění pro plnou verzi na sebe ještě může nechat dlouho čekat

wadisappearingmessages

Takto by mohla nová funkce vypadat. | Zdroj: WABetaInfo

Doposud šlo automatické mazání zpráv v konverzacích WhatsAppu blokovat jen poměrně komplikovaně. Chcete-li to provést pro konkrétní zprávu, nejprve je potřeba funkci deaktivovat. Poté přepošlete vybranou zprávu jako běžný příspěvek do konverzačního vlákna. Nakonec opět aktivujete samočinné mazání zpráv. Nová funkce tento postup zjednodušuje.

Než bude nová funkce zahrnuta do běžně dostupné verze WhatsAppu, bude to pravděpodobně ještě nějakou dobu trvat. Funkce je v tuto chvíli stále ve vývoji a ani není dostupná všem beta testerům. Před jejím uvolněním se toho ještě hodně může změnit.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme