Přejít k hlavnímu obsahu

Windows 11 podle vašeho gusta

redakce 20.05.2022

Při vývoji operačního systému Windows 11 dal Microsoft přednost vzhledu před funkcemi. To obtěžuje nejen zkušené uživatele, kteří často postrádají důležité funkce

Chip 06/2022:  Existuje několik starých mouder, týkajících se systému Windows, které by měl znát každý uživatel počítače. Jedno z nich zní: „U nové verze Windows přejděte na první servisní balíček co nejdříve.“ Oficiální servisní balíčky (Service Packy) už Microsoft nedělá, ale v případě nového operačního systému Windows 11 by to znamenalo co nejdříve si instalovat upgrade na verzi 22H2, jejíž vydání je plánováno na podzim letošního roku. Připravuje se do ní mnoho nových funkcí, které by měly napravit nedostatky současných Windows 11, týkající se například nabídky „Start“, hlavního panelu a Průzkumníku souborů.

Je to celkem naléhavé, protože řada uživatelů Windows 11 je z nového systému docela otrávená. Konkrétně je to způsobeno tím, že Microsoft obětoval spoustu funkcí s velkou fanouškovskou základnou pro elegantní nový vzhled Windows 11. Jako příklad nám poslouží třeba hlavní panel, který je v systému Windows 11 je umístěn na pevném místě na spodním okraji obrazovky. Jeho přemístění na jiný okraj displeje prostým přetažením myší už není možné. Na druhou stranu, Microsoft na hlavní panel nacpal widgety, vyhledávání a zcela novou ikonu aplikace Teams, což zbytečné zabírá místo a většina uživatelů stejně nic z toho nepoužívá a nepotřebuje.

Skoro by se dalo říci, že Microsoft svoje Windows 11 do jisté míry znehodnotil. A to se týká nejen hlavního panelu. Totéž totiž platí i pro stížnosti uživatelů na nabídku „Start“. Ta sice vypadá na první pohled šikovně, ale i zde se oproti Windows 10 ztratila spousta praktických funkcí. A co hůř, Windows 11 dráždí svoje budoucí uživatele už při instalaci – velkým tlakem na použití cloudového účtu Microsoft. Vzhledem k tomu, že Microsoft zjevně kladl větší důraz na hardwarové požadavky, nepoženou se do instalace Windows 11 ani majitelé starších, ale stále velmi výkonných počítačů. Ale těm bude nový operační systém sotva chybět. S našimi tipy lze ale hardwarové požadavky obejít.

V červnovém Chipu vám ukážeme, jak si do Windows 11 chytře doplnit všechno, co vám v nich chybí. Chip 06/22 je v prodeji od 25. května.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme