Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Windows 11 umožní prohlížet fotografie z telefonu přímo v Průzkumníkovi souborů

Pavel Trousil 04.06.2023

Systém Windows 11 bude umožňovat zobrazovat fotografie z telefonu přímo v Průzkumníku souborů. Tento nový způsob zobrazování fotografií bude fungovat pomocí aplikace Fotografie a bude vyžadovat synchronizaci fotografií mezi telefonem a počítačem pomocí OneDrive.

Microsoft nyní uvolnil nové sestavení Windows 11 pro vývojáře, které umožňuje Insiderům prohlížet snímky z fotoaparátu jejich telefonu v Galerii Průzkumníka souborů. Po instalaci sestavení Windows 11 Insider Preview Build 23471 mohou přidávat fotografie z telefonu kliknutím na nové tlačítko „Add Phone Photos“ přidané Průzkumníka souborů.

ms(1)-nahled

Nové tlačítko "Add new photos" umožní zobrazit fotografie ze smartphonu v Průzkumníku souborů. | Zdroj: Microsoft blog"Kliknutím na toto tlačítko otevřete adresu URL s QR kódem, který můžete naskenovat telefonem a začít.", uvádí Microsoft. Ačkoli Microsoft neprozradil mechanismus, který se za touto novou funkcí skrývá, uživatelé programu Insider budou možná potřebovat novější verzi synchronizačního klienta OneDrive s aktualizovanou podporou protokolu, aby nová funkce fungovala v jejich systému.

Funkce Galerie sloužící k prohlížení synchronizovaných fotografií z telefonu je nyní k dispozici všem uživatelům Dev Channel Insider se sestavením 23435 nebo novějším. Microsoft také představil novou funkci, která umožňuje uživatelům programu Windows Insider slučovat karty v Průzkumníku souborů.
Zdroj: Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme