Přejít k hlavnímu obsahu

Wire: nový konkurent pro WhatsApp a Skype

redakce 03.12.2014

Spolutvůrce komunikátoru Skype uvolnil novou aplikaci Wire pro platformy Android, iOS a OS X.

Hlavní myšlenka, na kterou se Janus Friis při vývoji komunikátoru Wire zaměřil, je: „jak by asi vypadal Skype, kdybychom jej vytvářeli dnes“. Skype je totiž sice jedním z nejoblíbenějších komunikátorů současnosti, zároveň ale těží z technologií starých více než 10 let. Proto se potýká s problémy s kvalitou hovorů, připojením i synchronizací. Friis slibuje, že jeho Wire je nejen hezčí, ale také funguje lépe.

Za vývojem komunikátoru Wire stojí především vývojáři ze Švýcarska a Německa, přičemž mnoho z nich má zkušenosti z vývoje produktů pro Apple, Skype, Nokii či Microsoft. Ve své aktuální verzi přitom umí Wire přenášet textové zprávy, fotky, animované obrázky a zvuk v HD kvalitě nebo videa z YouTube. V současné době ovšem není podporován přenos obrazu v reálném čase nebo odesílání hlasových zpráv. Tyto služby mají být podporovány až v dalších verzích.

wire-products-family-1-nahled

Hlavní výhodou aplikace Wire, oproti současným komunikátorům, je elegantní design uživatelského rozhraní a ovládání aplikace prostřednictvím gest. Celkově Wire zaměřen především na méně konzervativní uživatele, kteří se rádi obejdou bez klasických nabídek a tlačítek. Wire pro iOS, Android a OS X si můžete stáhnout a instalovat zde.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud