Přejít k hlavnímu obsahu

X-Mirage

Martin Kučera 03.08.2014

K tomu, abyste si mohli zobrazit obsah displeje vašeho iPhonu nebo iPadu na velké obrazovce, nepotřebujete nutně zařízení Apple TV. Umožní vám to i jednoduchá aplikace. * Uveřejněno na Chip DVD 08/14

box-xmirage250 Program X-Mirage využívá technologii AirPlay pro zrcadlení obsahu obrazovky smartphonů iPhone a tabletů iPad na displeji počítače. Kromě iPadu či iPhonu s operačním systémem iOS 6 nebo 7 potřebujete už jen připojit počítač a přenosné zařízení ke stejné Wi-Fi síti. Ke spárování pak dojde zcela automaticky, bez dalšího nastavování. Obraz je možné přenášet buďto v nativním rozlišení displeje přenosného zařízení, nebo jej převést až do Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 bodů. Současně můžete přenášet obsah obrazovky hned několika zařízení a nechybí ani funkce pro pořizování nahrávek obsahu displeje vašeho iPhonu či iPadu.

Plnou verzi programu X-Mirage v ceně 350 Kč můžete po dobu jednoho roku používat na počítačích s operačními systémy Windows. Stačí vám jen provést jednoduchou registraci na internetu a hned získáte všechny funkce komerční verze aplikace.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Registrace online

Možnosti použití

Aplikace X-Mirage a technologie AirPlay samozřejmě nabízí bohaté možnosti využití. Například můžete na velkém displeji počítače přehrávat fotky a videozáběry pořízené vaším iPhonem, přičemž prezentaci či přehrávání ovládáte prostřednictvím smartphonu. Podobným způsobem můžete váš iPhone či iPad proměnit v dálkový ovladač pro hraní her na obrazovce počítače. Přenášen je i zvuk, takže vám nic nebrání, ovládat iPhonem například i přehrávání televizních pořadů v aplikaci iVysílání. Při použití aplikace YouTube jsme ovšem narazili na problém, kdy se nám nepodařilo video v programu X-Mirage přehrát. Snad jej vyřeší některá z dalších aktualizací aplikace.

obr-05

Přenos obrazu: S pomocí X-Mirage můžete do počítače přenášet obraz z více připojených zařízení současně a také pořizovat záznam z obrazovky iPhonu či iPadu.

Nahrávání videa

V programu X-Mirage můžete rovněž pořizovat videonahrávky obsahu obrazovky připojeného smartphonu nebo tabletu. Staří jen najet ukazatelem myši do okna X-Mirage a kliknout na červené nahrávací tlačítko, které se automaticky zobrazí na pravé straně okna aplikace. Spuštěné nahrávání indikuje ukazatel času v horní části okna aplikace X-Mirage. Druhým kliknutím na nahrávací tlačítko záznam ukončíte a ihned se otevře okno s nastaveními pro uložení pořízené nahrávky. V nabídce »Output« si zvolte složku, kam se videosoubor ve formátu MP4 uloží a v řádku »Save as« můžete upravit název výsledného souboru. Pak už jen kliknete na tlačítko »Start Export« a X-Mirage pořízené video uloží na disk vašeho počítače.

obr-06

Nastavení: V předvolbách nastavení programu X-Mirage lze zvolit rozlišení přenášeného obrazu nebo aktivovat jen přenos zvuku.

Šikovná nastavení

V programu X-Mirage najdete několik předvoleb nastavení, dostupných pod nabídkou »Settings« v hlavním okně aplikace. Pod volbou »Optimize for« si můžete vybrat rozlišení přenášeného obrazu displeje vašeho iPhonu nebo iPadu. K dispozici je HD (1 280 × 720) i Full HD (1 920 × 1 080) rozlišení, stejně jako rozlišení, které se řídí podle vlastností displeje připojeného zařízení.
Užitečná je předvolba »On Connection Launch Full Screen Mode«, která automaticky přepne zobrazení displeje připojeného zařízení na celou obrazovku počítače. Předvolba »Always on Top« zajišťuje, že je okno aplikace X-Mirage vždy v popředí. Dále můžete ještě upravit název vašeho počítače, zobrazovaný při volbě připojení ve vašem iPhonu či iPadu, nebo si nastavit heslo potřebné pro připojení přenosného zařízení k aplikaci X-Mirage.
Pod odkazem »Advanced Setting« najdete ještě důležitou předvolbu »Add an extra lossless quality audio-only airplay receiver«. Když ji aktivujete, přibyde v nabídce pro připojení přes AirPlay ve vašem iPhonu nebo iPadu ještě další zařízení, označené jako »Audio«. Když jej zvolíte, bude se do vašeho počítače přenášet pouze zvuk. Aplikace X-Mirage pak může sloužit jako kvalitní přehrávač hudby z vašeho iPhonu či iPadu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud