Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xperia ion

redakce 17.07.2012

Společnost Sony Mobile Communications v České republice oznámila, že telefon Xperia ion, který byl poprvé představen v lednu ve Spojených státech během mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky CES 2012, bude na trh v České republice uveden v září. Xperia ion poskytuje uživatelům možnost snadno telefon připojit k řadě zobrazovacích zařízení.

Telefon Xperia ion od společnosti Sony je vybaven displejem o úhlopříčce 4,6” s HD rozlišením. Pro nadšence do fotografování nabízí zadní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx, který je možné stiskem jediného tlačítka uvést z vypnutého stavu do pořízení prvního snímku v čase jen o něco málo přesahujícím jednu sekundu. Pořízené fotografie je možné snadno jedním tlačítkem bezdrátově sdílet pomocí technologie DNLA či rozhraní HDMI na jakékoliv obrazovce. Kromě toho jsou oba fotoaparáty, přední (720p) i zadní (1 080p), schopné pořizovat kvalitní videozáznamy.

Xperia ion přichází na trh s operačním systémem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Dvoujádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz poskytuje uživatelům velmi rychlou odezvu, společně s vnitřní flash pamětí o velikosti 16 GB.

V USA byl smartphone Xperia ion uveden již na počátku letošního roku.
V USA byl smartphone Xperia ion uveden již na počátku letošního roku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud