Přejít k hlavnímu obsahu

Z mobilní fakturační aplikace vystavíte fakturu, zálohovku i dobropis

redakce 10.05.2022

Fakturu odešlete ihned po schůzce se zákazníkem, ověříte si úhradu ve frontě u pokladny nebo zkontrolujete, jak se vašemu podnikání daří po cestě na vlak.

A nemusíte kvůli tomu ani zapínat počítač. Přenosnou kancelář – chytrý mobil s daty nebo připojením k wi-fi – máte pořád u sebe a víte, jak se vašemu podnikání daří.

Pohodlnou fakturaci z mobilu nabízí třeba služba iDoklad, která se dá zároveň používat i na počítači.

V aplikaci vystavíte:

  • cenovou nabídku,
  • zálohovou fakturu,
  • fakturu
  • nebo dobropis.

Při vytvoření faktury stačí, když vyplníte IČ odběratele, kolik peněz fakturujete a za co. Zbytek údajů doplní iDoklad automaticky z rejstříku ARES. Jakmile doklad vystavíte, můžete ho klientovi rovnou odeslat k proplacení.

Kontrola úhrad a notifikace

Když svůj účet v iDokladu propojíte s bankou, aplikace vás upozorní na každou nově příchozí platbu. Podle variabilního symbolu pozná, ke které faktuře patří, a označí ji jako uhrazenou. Takže po spuštění aplikace ihned vidíte 

  • kolik faktur vám odběratelé zaplatili,
  • kolik peněz od klientů za vyfakturovanou práci/produkty ještě dostanete,
  • které faktury jsou po splatnosti.

Pořádek v dokladech

Všechny doklady máte přehledně uložené na jednom místě a kdykoliv do aplikace můžete nahlédnout. Například když si chcete po cestě na schůzku s klientem ověřit, zda vám už zaplatil za předchozí zakázku.

Automatizace u pravidelných faktur

Pokud vystavujete fakturu každý měsíc stejnému klientovi na stejnou částku, usnadníte si v iDokladu práci díky pravidelným fakturám. Stačí, když při fakturaci nastavíte datum prvního vystavení faktury a četnost opakování, třeba jednou do měsíce. 

Mobilní aplikace pak fakturu každý měsíc automaticky vystaví a rovnou odešle zákazníkovi. Funkce se vám bude hodit, jestliže fakturujete měsíčním paušálem.

Načtení přijatých faktur pomocí QR kódu

Ve fakturační aplikaci můžete evidovat také přijaté faktury, ty s QR kódem načtete během chvilky. Informace uložené v QR kódu (název firmy, datum splatnosti atd.) se z faktury načtou do mobilu a uloží. Máte tak jistotu, že při přepisování neuděláte chybu.   

V případě, že faktura QR kód neobsahuje, do iDokladu ji přidáte standardním způsobem (podobně jako při vystavení faktury).

Limity fakturačních aplikací

Fakturační aplikace pro smartphony mají oproti webovým verzím zpravidla určitá omezení. Některé pokročilé funkce jsou typicky dostupné jen z desktopové verze.

obra-zek2
 Pro detailní finanční analýzu využijete spíš obrazovku počítače, nikoliv malý displej mobilu.

Programy na faktury mají obvykle základní verzi zdarma pro drobné podnikatele. Aplikaci pro mobily ale nabízejí jen uživatelům placených verzí. iDoklad však poskytuje i těm nejmenším podnikatelům v začátcích podnikání bezplatný přístup do mobilní aplikace.

 

Měření


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud