Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zabezpečení OS X je velmi špatné

redakce 12.05.2015

Bezpečnostní expert a bývalý pracovník agentury NSA varuje, že obejití bezpečnostních nástrojů v OS X je velmi snadné. Jak zareaguje Apple?

Mezi oblíbené vtipy na úkor Microsoftu patří hodnocení jejich firewallu a Windows Defenderu. Jak se ale zdá, cílem podobných vtipů může být v budoucnu i Apple. Podle bezpečnostního experta Patricka Wardla lze totiž základní bezpečnostní nástroje v OS X (Gatekeeper, XProtect) velmi snadno překonatelné. Během svého výzkumu Wardle také našel způsob, jak obejít Apple nejnovější opravu pro zranitelnost v podobě eskalace práv v OS X. Wardle úzce spolupracuje s interními bezpečnostními týmy Applu a podle jeho názoru jsou tyto problémy způsobeny špatným přerodem firmy vyrábějící spotřební elektroniku na společnost s kulturou zaměřenou na komplexní bezpečnost. Wardle také upozorňuje na to, že Apple jako jediný z velkých softwarových firem nenabízí klasický program odměn za nalezené zranitelnosti – toto asi moc lidí neuspokojí…

2015-06-apple-nsa2-nahled

Další podrobnosti o bezpečnosti softwaru Applu najdete na webu TheRegister (http://www.theregister.co.uk/…/mac_malware).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud