Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zákazníci Xiaomi zuří: z telefonů zmizí funkce, kterou všichni používali, aby ušetřili

Jakub Fišer 13.03.2024
Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Telefony Xiaomi, Redmi i Poco přijdou o funkci, která umožňovala poslouchat zvuk z videí bez obrazu i s vypnutým displejem. A to zcela zdarma, bez nutnosti předplácet si službu YouTube Premium, která k tomu běžně opravňuje. Nevítaná změna se bohužel dotkne všech uživatelů s MIUI i HyperOS.

Kapitoly článku

Xiaomi nazlobilo fanoušky

Ještě do nedávna bylo možné na telefonech Xiaomi/Redmi/Poco přehrávat YouTube videa na pozadí, bez obrazu, i při vypnuté obrazovce. Stačilo vlastně spustit video, ze strany vytáhnout panel pro ovládání videa a klepnout na ikonku ucha pro poslech bez obrazu.

Díky této funkci byla značka Xiaomi, potažmo její operační systém, ve velké oblibě uživatelů, kteří nechtěli platit za předplatné YouTube Premium. Protože přesně to je jeden z hlavních benefitů této služby – umožňuje sledovat videa na pozadí a bez obrazu i s vypnutým displejem. A to jak na Androidu, tak iOS.

Mohlo by vás zajímat

Konec bezplatnému sledování videí na pozadí

Oficiální kanál Mi Fans Home na Telegramu pak oznámil, že s příští aktualizací tato funkce zmizí a již nebude dostupná prakticky na žádném telefonu Xiaomi. To znamená:

  • Všechny telefony s HyperOS – Xiaomi 14, 14 Ultra a další z řad Poco a Redmi
  • Všechny telefony s MIUI 14 – Xiaomi 13, 13 Pro, 12T, 12T Pro a další z řad Poco a Redmi
  • Všechny telefony s MIUI 12 a MIUI 13
Seznam telefonů Xiaomi, které přijdou o přehrávání videí na pozadí
Zdroj: Mi Fans Home / Telegram

Coby důvod k odstranění funkce Xiaomi uvádí „požadavky na dodržení předpisů“, což samo o sobě nikomu moc neřekne. Znamená to ale, že Google (a i další provozovatelné placených video služeb) tlačili na Xiaomi, ať tuto funkci utne.

Je ale zajímavé, že Xiaomi odstraňuje tuto funkci až nyní (původně byla představena s MIUI 12 v roce 2020). Lze tedy předpokládat, že nátlak stran YouTube a dalších byl dlouhotrvající. Vždyť YouTube Premium již přehrávání na pozadí nabízí od svého začátku v roce 2014.

Zdroj: Telegram, Android Authority


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud