Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zaplaťte v kavárně virtuální měnou

redakce 28.05.2014

Mezi první podniky v České republice, které umožňují platbu virtuální měnou Bitcoin, se zařadila stylová pražská kavárna Caffeine.

Kavárna je oblíbeným místem občerstvení pro návštěvníky Národní galerie, se kterou sousedí doslova přes ulici. Za špičkovou kávu, vynikající čerstvé panini a další laskominy tak můžete zaplatit bez hotovosti a dokonce i bez platební karty. Navíc při platbě ušetříte za celou útratu, protože vám Caffeine za použití bitcoinů poskytne slevu.

caffeine-nahled

Bitcoin je nezávislá virtuální měna a transakce v ní probíhají prostřednictvím internetu, díky němuž nezná hranic zemí a kontinentů. Zajímavé je také, že se obejde zcela bez bank. Systém je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Uživatelé bitcoinu neplatí za transakce žádné poplatky, převody jsou zabezpečené a bleskově rychlé.

„Po nedávných událostech s pádem burzy Mt.Gox se kurz Bitcoinu propadl. V březnu byl 1 BTC za téměř 700 USD. Dnes se pohybuje kolem 450 USD. I přes nepříznivé události si tedy na trhu stojí velice dobře. Proto jsme se rozhodli tento futuristický způsob platby zpřístupnit i našim zákazníků. Je nejen zajímavým zpestřením, ale hlavně možností, jak ušetřit,“ říká Takis Lorovský, majitel kavárny Caffeine.

Platit bitcoinem za útratu v kavárně Caffeine může každý, kdo vlastní chytrý telefon s operačními systémy Android nebo iOS. Stačí si přes Google Play nebo App Store stáhnout aplikaci Bitcoin Wallet. Aplikace vás intuitivně provede založením účtu, pak přistoupíte k automatu. Ten naskenuje QR kód vygenerovaný aplikací, zvolíte částku, za kterou chce bitcoiny nakoupit a tu vložíte do automatu. Během několika málo minut je vaše elektronická peněženka nabita příslušnou částkou bitcoinů.

Při platbě za útratu pak jednoduše naskenujete svým telefonem QR kód peněženky Caffeine (poskytne obsluha) a převedete příslušnou částku. Při každé takové platbě do konce června ušetříte 10 % z celkové ceny. Proto se pro pravidelné platby vyplatí zakoupit množství bitcoinů, které vystačí na více plateb. Pak není potřeba myslet na peněženku ani platební kartu, na kafe si můžete skočit jen s telefonem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme