Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zcela bez obrazovky? Revoluční zařízení je nástupcem současných smartphonů

Jiří Palyza 02.05.2023

Bývalý zaměstnanec Applu si založil vlastní start-up a vyvinul nové zařízení s prvky umělé inteligence. V některých oblastech už by brzy mohlo nahradit dnešní smartphony.

Kapitoly článku

Imran Chaudhrhi se po odchodu z Applu plně soustředil na rozvoj vlastního startupu s názvem Humane. Výsledek své práce představil v druhé polovině dubna v rámci své přednášky TED Talk na kanadské konferenci TED2023.

Jde o inovativní zařízení s podporou technologie umělé inteligence. Nemá žádný displej, ovládá se pouze hlasem a gesty. Informace, které zařízení zprostředkovává, se promítají na blízké předměty. Zařízení funguje i v případě, kdy se v blízkosti nenachází žádný chytrý telefon.

twitter

Nové nositelné zařízení nemá žádný displej ani ovládací prvky. K jeho obsluze se používá hlas a gesta. Bude mít tento koncept šanci vytlačit z trhu smartphony v jejich dnešní podobě? | Zdroj: Twitter/Zarif (@ZarifAli9)

Nový gadget s umělou inteligencí překonává současné smartphony

Chadhri předvedl v rámci své prezentace přímo na pódiu jedno z možných použití prototypu nového zařízení. Gadget, který nosil v kapse svého saka, překládal v reálném čase jeho projev do francouzštiny. Použil jej také k přijetí hovoru od své manželky. Důležité informace o příchozím hovoru a volajícím se promítal přímo na dlaň prezentujícího.

Další detaily o nově vyvíjeném zařízení bývalého spolupracovníka Apple budou postupně zveřejňovány v následujících měsících.

V technologickém světě je vývoj společnosti Humane sledován s velkým zájmem. Mezi její investory patří velcí technologičtí hráči, například společnosti Microsoft, LG a Qualcomm, ale také Volvo.

V jistém ohledu tajný startup už získal investice v celkové výši 230 milionů USD. K investorům se přidal i generální ředitel a spoluzakladatel OpenAI, Sam Altman. Jeho společnost získala v těchto dnech obrovskou popularitu díky své generativní aplikaci umělé inteligence ChatGPT.

Zdroj: Axios, TechCrunchTwitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme