Přejít k hlavnímu obsahu

Zemana Mobile Premium

Martin Kučera 09.12.2018

Mobilní bezpečnostní aplikace Zemana Mobile Antivirus Premium ochrání váš smartphone či tablet s Androidem před nebezpečnými aplikacemi a škodlivým kódem. ("Plná verze - Chip 01/2019.")

Máte smartphone nebo tablet s Androidem? Pak byste rozhodně měli myslet na jeho zabezpečení před malwarem. Zajistí jej Zemana Mobile Antivirus.

Mobilní zařízení s Androidem jsou v ohrožení – neustále vznikají další a další verze mobilního malwaru, jejichž tvůrci využívají především nepozornost uživatelů, ale často také mezer v zabezpečení operačního systému Android, který ve většině zařízení zůstává bez aktualizací ve své původní verzi. V mnoha případech se podařilo překonat i zabezpečení Obchodu Play, ze kterého si pak uživatelé smartphonů a tabletů nevědomky stahovali podvržené aplikace se škodlivým kódem. Právě proto jsou v současnosti na vzestupu mobilní antiviry, jako je i Zemana Mobile Antivirus. Tento antivir kontroluje všechny nově instalované aplikace a včas vás upozorní na potenciální hrozbu. Samotný antivir přitom není nijak náročný na výkon mobilního zařízení, ani spotřebu energie z akumulátoru. Po instalaci a aktivaci funguje aplikace prakticky zcela samostatně.

  • Jazyk: anglicky
  • Android 4.03 a vyšší
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace Zemana Mobile Antivirus Premium můžete po jednoduché registraci a aktivaci používat celý jeden rok, samozřejmě včetně pravidelných aktualizací. Roční používání aplikace Zemana Mobile Antivirus vyjde jinak na bezmála 150 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční mobil/tablet a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Zemana Mobile Antivirus pracuje na pozadí operačního systému Android a kontroluje všechny nově instalované aplikace – ať už z Obchodu Play, nebo v podobě APK balíčků z jiných zdrojů. Aktualizace probíhají automaticky a sami můžete spouštět kontroly svého mobilního zařízení. V nastavení aplikace Zemana Mobile Antivirus, které vyvoláte klepnutím na nabídku »Zemana« na horní hraně obrazovky, nenajdete nic podstatného. Měli byste ponechat aktivovány předvolby »RealTime Protection« a »Anti-Keylogger«, kontrolu předinstalovaných aplikací zajistí funkce »System applications«. Tlačítky »Fast Scan« a »Full Scan« spustíte rychlou nebo kompletní kontrolu instalovaných aplikací. Jestliže o některé aplikaci víte, že je bezpečná a nechcete ji opakovaně kontrolovat, můžete ji zařadit na seznam výjimek. Ten najdete podnabídkou »Zemana | Whitelist«.

V oblasti ochrany před škodlivým softwarem pro Android probíhá velmi bouřlivý vývoj. Neustále přibývají nové formy nákazy a zdaleka ne všechny bezpečnostní aplikace lze považovat za spolehlivé. Proto vám doporučujeme pravidelně sledovat nejen naše testy mobilních antivirů, ale také obsah naší rubriky Bezpečnost, kde se novým formám útoků na mobilní zařízení věnujeme. Na webu najdete také testy antivirů, prováděné nezávislými laboratořemi.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud