Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zlatý grál pro všechny androiďáky: takto bude vypadat nový Google Pixel 9

Jakub Fišer 28.03.2024
Zdroj: Samuel Angor / Unsplash

Telefony Google Pixel patří každoročně k tomu nejlepšímu, co si může milovník operačního systému Android dopřát. Telefony od americké firmy stojící za ikonickým operačním systémem přináší ideální optimalizaci, stabilitu a pochopitelně i dlouhotrvající podporu. Z koutů internetu se nyní vynořily první poctivé snímky nadcházející generace Google Pixel 9.

Kapitoly článku

Google Pixel 9 – design odhalen

Společnost Google letos na podzim plánuje, jako již tradičně, předvést svoje hlavní vlajkové modely řady Pixel. My již nyní víme, že půjde o telefony Pixel 9 a Pixel 9 Pro, ba dokonce víme i jak budou s největší pravděpodobností vypadat. O únik těchto důvěrných informací se postaral lovec úniků @OnLeaks ve spolupráci s portálem 91mobiles.

Mohlo by vás zajímat

Oba navíc vypracovali vůbec první plnohodnotné rendery toho, jak bude vypadat základní model Pixel 9. Ten nabídne mírně oblázkový půdorys s rovnými stranami. Zadní straně bude opět, jako již po několik generací, vévodit horizontálně umístěný modul se dvěma fotoaparáty.

Naopak přední strana bude takřka bez rušivých elementů, tedy bez velkých rámečků. Výjimkou je průstřel v horní části displeje. Co se týče specifikací, moc toho zatím neuniklo. To zásadní však ano – základní model dostane malý 6,03″ zobrazovač. Také rozměry budou poukazovat na kompaktní provedení: 152,8 × 71,9 × 8,5 milimetru.

Zdroj: 91mobiles / YouTube

Výbava i dostupnost s otazníkem

Jinak se hojně spekuluje o užití vlastního čipsetu Tensor G4, 8 či 12 GB RAM a nového bezdrátového nabíjecího standardu Qi2. Ten nabízí kromě standardizovaného výkonu 15 W také možnost použití magnetické nabíječky, podobně jako již před časem Apple přišel se svým MagSafe.

Co se týče uvedení či snad dokonce ceny, informací je v tuto chvíli žalostně málo. Google by měl novinky odhalit v září či říjnu. Na květen sice chystá svou výroční akci I/O, nicméně tam představí spíše odlehčený model Pixel 8a, jenž zamíří do segmentu střední třídy.

Zdroj: 91mobiles


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud