Přejít k hlavnímu obsahu

Zoom Player 9 Pro

Martin Kučera 30.08.2014

Windows Media Player ze základní výbavy Windows toho moc neumí. Pro přehrávání filmů na DVD, Blu-ray a ve všech moderních formátech potřebujete šikovnější alternativu. * Uveřejněno na Chip DVD 09/14

box Multimediální přehrávač Zoom Player 9 Pro přehraje filmy ve všech běžně používaných formátech, používaných pro kódování videa, určeného pro přehrávání v počítačích i v mobilních zařízeních. Funkce programu poslouží i pro přehrávání filmů na DVD a Blu-ray discích, samozřejmě včetně výběru zvukové stopy a titulků. Zoom Player přehrává titulky i z externích souborů a stejně tak si poradí i s více zvukovými stopami a titulky, uloženými například v MKV kontejnerech. Přehrávat můžete i dlouhou řadu zvukových a hudebních formátů, včetně možnosti úpravy zvuku ekvalizérem. Zoom Player lze rovněž použít k prohlížení běžných formátů fotografií a obrázků. Pokročilejším uživatelům nabídne Zoom Player skutečně rozsáhlé možnosti nastavení.

Plná verze multimediálního přehrávače Zoom Player 9 Pro, připravená pro čtenáře Chipu, nabízí stejné funkce jako stejnojmenná komerční edice tohoto programu s cenou licence přes 500 Kč. Výrobce programu nabízí i bezplatnou verzi přehrávače bez podpory přehrávání filmů na Blu-ray discích a dalších pokročilých funkcí. A naopak, vyšší verze Max a Steam, zvládnou přehrávat i kódované Blu-ray disky a nabídnou i funkce na úpravy videa a zvuku.

  • Jazyk: česky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Registrace online

Přehrávání hudby

Těžko byste hledali zvukový či hudební soubor ve formátu, s jehož otevřením a přehráním by si program Zoom Player neporadil. Podporováno je samozřejmě i přehrávání hudebních CD a používání seznamů skladeb v různých formátech. Přehrávat můžete buďto jednotlivé skladby, nebo si otevřít celou složku s obsahem alba. Seznam skladeb připravených k přehrávání otevřete tlačítkem umístěným zcela vpravo dole v okně přehrávače Zoom Player. Tlačítkem v levém horním rohu přepnete program Zoom Player do kompaktního zobrazení, vhodného právě pro přehrávání hudby během práce s počítačem. K dispozici jsou samozřejmě běžné funkce pro náhodné či opakované přehrávání a správu seznamu skladeb. Pro vylepšení zvuku přehrávané hudby je k dispozici 10pásmový ekvalizér s řadou předvoleb pro různé hudební žánry.

obr-03

Filmy s titulky: Velmi důležitou funkcí videopřehrávače Zoom Player je podpora zobrazování titulků uložených v samostatných souborech.

Další ovládací prvky přehrávače aktivujete s pomocí tlačítka se dvěma šipkami v pravé dolní části okna přehrávače Zoom Player. V režimu přehrávání hudby je důležité především druhé tlačítko vlevo nahoře s ikonou vysílače. Poté co na něj kliknete, otevře se jednoduchý správce stanic internetových rádií. Přednastavená rádia můžete procházet po kliknutí na tlačítko »Station Browser«, vlastní stanice si můžete doplnit s pomocí volby »Přidat stanici«.

obr-04

Kontextová nabídka: K hlavním předvolbám a funkcím máte přístup z kontextové nabídky pravého tlačítka myši.

Filmy a seriály

Při přehrávání videosouborů s filmy a seriály je velmi důležitá podpora titulků v externích souborech, které se otevřou současně s videem. Jestliže jsou titulky vloženy přímo v souboru s videem, nebo pokud obsahuje více zvukových stop, můžete mezi nimi volně přepínat. Klikněte v okně přehrávače pravým tlačítkem myši a vyberte si titulky a zvukovou stopu z nabídky »Výběr streamů«.

V kontextové nabídce pravého tlačítka myši jsou důležité ještě další předvolby. Například v nabídce »Poměr stran« lze upravovat formát obrazu videa podle jeho obsahu nebo podle displeje použitého k přehrávání. Tlačítky v horním a dolním panelu v okně videopřehrávače můžete upravovat jas, kontrast a sytost barev obrazu videa. Videopřehrávač si samozřejmě můžete snadno přepnout do režimu celé obrazovky, nebo si nastavit, aby bylo jeho okno zobrazeno vždy nad ostatními aplikacemi.

obr-05

Možnosti nastavení: Po přepnutí na rozšířené možnosti nastavení získáte přístup ke stovkám předvoleb funkcí přehrávače.

Nastavení přehrávače

Videopřehrávač Zoom Player obsahuje značné množství předvoleb nastavení, které vyvoláte buďto z kontextové nabídky pravého tlačítka myši, nebo klávesovou zkratkou [Ctrl] + [O]. Pro přístup ke všem dostupným předvolbám použijte v okně nastavení tlačítko »Rozšířené možnosti«.
Pak můžete upravovat jak nastavení funkcí a ovládání samotného programu Zoom Player, tak i předvolby přehrávání hudby a videa. Zvolit si můžete konkrétní kodeky a filtry použité pro dekódování obrazu a zvuku, ovládat konfiguraci připojených reproduktorů, nastavit si vlastní klávesové zkratky pro ovládání přehrávače nebo upravovat velikost, barvu a umístění titulků. Vlastní předvolby nastavení lze zazálohovat do samostatného souboru. Slouží k tomu tlačítko »Help / Export« a funkce »Export | Nastavení«.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud