Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zpravodajství iDNES.cz na televizorech Samsung

redakce 28.02.2012

Zpravodajství portálu iDNES.cz se po webu, mobilech a tabletech objevilo v televizích. Ve spolupráci s firmou Samsung byl vytvořen widget (aplikace) pro televizory Samsung s s připojením na internet.

Čtenáři iDnes si teď mohou z pohodlí gauče přečíst aktuální zpravodajství nebo zajímavosti z magazínů, prohlédnou si fotogalerie s velkými fotkami a přehrát si videa. Zpravodajský widget nabízí stejný obsah jako webová verze iDNES.cz kromě blogů.
Na hlavní obrazovce je výběr pěti top článků. V levé části obrazovky divák najde jednoduché menu, kde si pomocí ovladače vybírá mezi rubrikami. Články se pak zobrazují vpravo, listovat lze po stránkách a zobrazit tak i starší články. Zpravodajství iDNES.cz na TV Samsung je v současné době bez reklam.
V lednu 2012 byla na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas poprvé představena koncepce Samsung  Smart Interaction, která umožňuje zákazníkům komunikovat se svými televizory Samsung prostřednictvím hlasu, pohybu nebo díky rozpoznání tváří. Jedná se o alternativu dálkového ovladače, když jeho použití není vhodné nebo pohodlné. Díky zabudované kameře s vysokým rozlišením a dvěma mikrofonům u vlajkové řady nových chytrých televizorů Samsung stačí, aby uživatel televizor pozdravil, čímž aktivuje hlasové ovládání, nebo vyslovil slova „internetový prohlížeč“ a získal přístup online, prohlížel si a vybíral výsledky hledání, nebo zvýšil hlasitost pouhým pohybem ruky. Zpravodajský widget IDNES.cz je však možné využít nejen u těchto aktuálních modelů, ale i u loňských a předloňských modelů SMART televizorů Samsung.

Seznam podporovaných hardwarů:

  • 2010 Plazma TV modely řady C6500 a výše,
  • 2010 LCD TV modely řady C650 a výše,
  • LED TV modely rady C6500 a výše,
  • 2011 Plazma TV modely řady D6900 a výše
  • 2011 LED TV modely řady D5500 a výše.
  • Ve všech modelech Blu-Ray přehrávačů a domácích kin s Blu-Ray přehrávačem  Samsung roku 2010 a 2011.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud