Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zprávy přes satelit: Google testuje novou funkci pro uživatele Androidu

Pavel Trousil 05.04.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Google má s uživateli systému Android velké plány. Testuje funkci, která umožní posílání textových zpráv v odlehlých oblastech přes satelit. Bude stačit mít výhled na nebe a nabitý akumulátor.

Společnost Google v současné době testuje novou funkci ve Zprávách. Nová funkce má umožnit odesílání textových zpráv prostřednictvím satelitního spojení. Tím by se zlepšila komunikace v odlehlých oblastech, kde není k dispozici mobilní signál ani Wi-Fi.

Nová funkce je zatím součástí beta verze 20240329_01_RC00 aplikace Zprávy Google. Programový kód naznačuje, že satelitní spojení by mohlo být navázáno prostřednictvím sítě NTN (Non-Terrestrial Network).
 

Mohlo by vás zajímat

Je však třeba poznamenat, že tato funkce je zatím omezena jen na odesílání textových zpráv. Není možné posílat fotografie a videa. Při odesílání může také docházet k delší prodlevě.

Satelitní připojení nicméně nabízí tu výhodu, že zprávy lze odesílat odkudkoli, a to i v oblastech bez mobilního telefonu nebo sítě Wi-Fi. To může, zejména v nouzových situacích, někomu zachránit zdraví nebo dokonce život. Ale vypadá to, že by tato funkce měla být dostupná i v jiných, než nouzových situacích.

Mohlo by vás zajímat

Posílání zpráv přes satelitní připojení by mohlo být zavedeno s uvedením systému Android 15, pokud bude definitivně schváleno. Někteří vývojáři, kteří již mají přístup k systému Android 15, obdrželi oznámení "Auto-connected to satellite” (automaticky připojeno k satelitu). Apple již podobnou službu spustil u řady iPhone 14 Pro.

Zdroj: Androidpolice, 9to5google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud