Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zrcadlovka pro začátečníky - Nikon D3300

Pavel Trousil 13.02.2014

Společnost Nikon oznámila uvedení fotoaparátu D3300, nové digitální jednooké zrcadlovky pro začátečníky. Jednoduše ovladatelný fotoaparát s malými rozměry a nízkou hmotností dokáže nahrávat i video a nabízí řadu funkcí, včetně průvodce.

Kapitoly článku

d3300-ambience-1-nahled

Mezi inovace fotoaparátu patří obrazový snímač CMOS s 24,2 milionu pixelů nové konstrukce bez optického antialiasingového filtru (OLPF), širší rozsah citlivostí ISO (max. ISO 12 800), nový výkonný systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 4 a rychlejší sériové snímání s frekvencí až 5 sn./s.

Navíc je zde nový objektiv NIKKOR malých rozměrů, který je určen pro sady s tělem fotoaparátu a činí přístroj Nikon D3300 mnohem snáze přenosným než byl předchozí model. Bezdrátový mobilní adaptér Nikon usnadňuje sdílení snímků.

Režim Průvodce společnosti Nikon odstraňuje nejistotu týkající se nastavení fotoaparátu při fotografování všech motivů od scén s nízkou hladinou osvětlení až po krásné portréty a umožňuje získat jednoduchým způsobem pěkné snímky a videosekvence. Režim Průvodce je snadno dostupný prostřednictvím voliče expozičních režimů na horní straně fotoaparátu a umožňuje naučit se, jak nastavit fotoaparát a fotografovat, zobrazovat, mazat či retušovat snímky. Začínající fotografové se mohou například naučit pořizovat portréty s krásně rozostřeným pozadím, zmrazit fotografovanou akci nebo dosáhnout pěkných snímků za nízké hladiny osvětlení.

d3300-g-info-e-nahled

Fotoaparát obsahuje nově zahrnutý režim speciálních efektů. Uživatelé si užijí mnoho zábavy s 13 různými volitelnými efekty a získají osobité snímky a videosekvence. Mezi volitelné efekty patří efekt Pop, který zjasňuje barvy zvýšením jejich sytosti, režim Efekt dětského fotoaparátu, který vytváří efekt ve stylu retro, a režim Jednoduché panoráma, který vytváří vynikající panoramatické snímky rozsáhlých krajin nebo městských vedut. Všechny efekty jsou snadno použitelné a jejich účinky lze během fotografování zobrazit v reálném čase na velkém LCD displeji fotoaparátu.

Funkce D-Movie fotoaparátu je schopna zaznamenávat Full HD videosekvence při snímacích frekvencích až 50p/60p při použití kontinuálního zaostřování. Samostatné tlačítko záznamu videosekvence umožňuje jednoduše zahájit záznam a vestavěný stereofonní mikrofon – plus kompatibilita s externím stereofonním mikrofonem ME-1 společnosti Nikon – dovolují získat videosekvence, které nejen dobře vypadají, ale mají i dobrý zvuk.

Snímky pořízené fotoaparátem Nikon D3300 lze odeslat přímo z fotoaparátu na chytré zařízení s operačním systémem iOS nebo Android, připravené pro snadný přenos na sociální sítě, jako jsou Facebook, Instagram nebo Twitter. Funkce Wi-Fi je praktická rovněž pro fotografování, protože umožňuje použít chytré zařízení pro zobrazení náhledu fotografovaného motivu nebo dálkové ovládání fotoaparátu a pořizování vynikajících autoportrétů.

Nikon D3300 má malé rozměry a díky novému malému objektivu NIKKOR 18–55 mm VR se zasouvacím tubusem, který je součástí sad těla fotoaparátu a objektivu, je přístroj D3300 mnohem kompaktnější a lépe přenosný. Lehké tělo přístroje váží 410 g (bez paměťové karty a baterie) a je dostupné v černé, červené nebo šedé barvě.

 

Souhrn klíčových vlastností

 • Obrazový snímač formátu DX s 24,2 milionu pixelů a konstrukcí bez optického antialiasingového filtru (OLPF)
 • Režim Průvodce: srozumitelná asistence krok za krokem
 • ISO 100–12 800 (s možností dalšího zvýšení až na ekvivalent ISO 25 600)
 • Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu EXPEED 4
 • Sériové snímání frekvencí 5 sn./s
 • 11bodový AF systém s křížovým snímačem uprostřed obrazového pole
 • 420pixelový RGB snímač měření expozice se systémem detekce motivu Nikon
 • Funkce D-Movie: záznam Full HD videosekvencí snímací frekvencí až 50/60p
 • Vestavěný mikrofon a kompatibilita se stereofonním mikrofonem ME-1 společnosti Nikon
 • Snadná bezdrátová propojitelnost: pomocí mobilního adaptéru Nikon WU-1a
 • Speciální efekty: 13 výrazných efektů pro statické snímky a videosekvence
 • 6 motivových programů
 • Rozměrný displej LCD: 7,5cm (3“) monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem, 921 000 pixely a vysokým rozlišením
 • Optický hledáček se zobrazením přibližně 95 % obrazového pole a zvětšením 0,85×
 • Malé a lehké tělo: rozměry cca 124 × 98 × 75,5 mm. Hmotnost pouhých 410 g (bez baterie a paměťové karty)
 • Malý objektiv s teleskopickým tubusem do sady s tělem přístroje: AF-S DX NIKKOR 18–55 mm f/3,5–5,6G VR II
 • Stabilní grip pro bezpečné držení
 • Tři volitelná barevná provedení těla fotoaparátu: černé, červené a šedé
 • Rozšiřitelný systém: kompatibilita s kompletní nabídkou objektivů NIKKOR formátu DX a blesků Nikon pro začátečníky

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud