Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ZyXEL N4100

redakce 16.08.2010

Společnost ZyXEL představuje N4100, první hotspot bránu 11n určenou pro přístup k internetu v hotelích, kampusech apod. Díky bezdrátové technologii 802.11n a rychlé instalaci plug-and-play zajistí N4100 bezpečený vysokorychlostní přístup k internetu (podle vlastní volby bezplatný nebo zpoplatněný). Nejnovější technologie zajišťuje lepší pokrytí bezdrátovým signálem a vyšší kvalitu připojení pro všechny typy zákazníků.

V dnešní době se vyžaduje možnost připojení k internetu v mnohem širší míře než v minulosti. Lidé cestují za prací i pro potěšení a vyžadují, aby mohli zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a kolegy. Takové mobilní připojení k internetu se nejlépe zajistí s využitím různých bezdrátových technologií. Mobilní zařízení, jako např. notebooky, netbooky, smart telefony a hrací konzole, jsou dnes standardně vybaveny vestavěnou WiFi technologií. Tento vývoj rozšířil poptávku pro rychlejším připojení, větší flexibilitě připojení s ohledem na typ připojení a vede k nutnosti rozšiřovat nabídku tzv. „hospitality hotspotů“, které jsou provozovány komerčními podniky (např. hotely) nebo veřejnými organizacemi.

N4100 je dokonalým přírůstkem do stávající rodiny hotspot brán od společnosti ZyXEL. N4100 nabízí přenosovou rychlost až 300 Mbps, což znamená přibližně pětinásobný nárůst rychlosti ve srovnání se zařízeními standardu 11b/g. N4100 využívá MIMO technologii „3 Trasmit 3 Receive“ (3 antény pro vysílání, 3 pro příjem) a pokročilé funkce 11n pro lepší pokrytí.

ZyXEL N4100 je konstruován tak, aby se snadno konfiguroval a provozoval, a dodává se s volitelnou účtovací tiskárnou SP300. V konfiguraci s tiskárnou není pro provoz brány N4100 potřeba žádný počítač: obsluha pouze stiskne tlačítko na tiskárně, brána automaticky vygeneruje doklad pro uživatele s přístupovými údaji a tiskárna ho vytiskne. Ve větších organizacích může N4100 podporovat až 10 tiskáren SP300, které jsou instalovány v různých místech podle potřeby. N4100 tak poskytuje ideální řešení, které může růst spolu s organizací.

S ohledem na usnadnění první konfigurace a odstranění technicky náročných úkonů využívá N4100 technologii „IP Plug-and-Play“, která umožňuje uživatelům připojení k internetu bez nutnosti měnit jejich stávající IP adresu a jiné síťové konfigurace. Tím se nejen eliminují dodatečné náklady spojené s najímáním IT odborníků, ale vede to také k jisté „uživatelské pohodě“, která dále přispívá k využívání služby a tedy lepším obchodním výsledkům.

N4100 podporuje standardně až 100 souběžných uživatelů s možností rozšíření až na 200 uživatelů po získání elektronické licence. Díky konceptu „pay-as-you-grow“ získávají provozovatelé služby možnost rozšiřovat nabídku podle aktuální poptávky a připlácet za dodatečné služby, až budou skutečně potřeba. N4100 je výkonná a bezpečná hotspot brána vyvinutá s důrazem na jednoduchost provozu a snadné ovládání, která díky nabídce uživatelsky příjemných funkcí povede k získání nových zákazníků a zajistí nové zdroje příjmu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud