Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

3D Blu-ray přehrávače s podporou Skype a videozáznamníkem

redakce 02.03.2011

Na český trh míří nové 3D Blu-ray přehrávače značky Panasonic. Kromě kvality obrazu a zvuku nabízí konverzi 2D záznamů do 3D (z blu-ray disků, ale i z DVD). Ovládat je lze také pomocí iPhonu či iPodu a jako bonus nabízí aplikaci Skype a videozáznamník.

Kapitoly článku

Základem nové řady jsou tři modely BDT310EG, BDT110EG a BDT111EG. Přehrávače podporují moderní digitální formáty (DIVX, DIVX HD, MKV, MP3, JPEG, AVCHD, 3D video, 3D foto) i tradiční média (DVD, CD). Všechny modely také dovedou zobrazit tradiční 2D záznam ve 3D podobě, takže si můžete třírozměrný obraz vychutnat i při přehrávání starších filmů z vaší sbírky DVD.
Všechny tři přehrávače nabízejí uživatelsky příjemné ovládání. Jeho základem je nové grafické menu, které si můžete upravit podle svých představ. Zajímavou možnost ovládání mají k dispozici majitelé iPhonů, iPodů Touch nebo iPadů. Ti si mohou do svého zařízení nainstalovat aplikaci Panasonic, která z telefonu, přehrávače či tabletu s dotykovým displejem vytvoří univerzální dálkový ovladač. Model BDT310EG má i nadstandardní funkci – bezdotykový senzor. Ten se nachází na horním panelu přehrávače a umožňuje vysunout mechaniku pohybem ruky nad přístrojem.

Podpora Skype

Mezi funkce nových modelů patří i podpora telefonování přes Skype. Uživatelé také mohou využít digitální videozáznamník. Vaši přátelé či blízcí vám tak mohou nahrát vzkaz, i když zrovna nejste doma. Za zmínku stojí i další nadstandardní vlastnosti – v porovnání s jinými Blu-ray přehrávači mají modely Panasonic mnohem rychlejší náběh i načítání disků. Výhodou je také slot na paměťové karty SD – videozáznamy nebo fotografie lze promítat či zobrazit bez zpracování přímo na televizní obrazovce.
3D blu-ray přehrávač BDT310EG bude na trhu od března 2011 za doporučenou cenu 5 995 Kč, 3D přehrávače BDT110EG a BDT111EG jsou již k dispozici za cenu 3 995 Kč. Novou řadu doplňuje cenově dostupný model BDT75EG prodávaný již nyní za doporučenou cenu 2 695 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud