Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer Ethos

redakce 25.03.2010

Spolu s uvedením nové řady notebooků TimelineX představil Acer další zajímavou novinku, určenou hlavně pro zájemce o stylový velký notebook s řadou multimediálních funkcí a snadnou ovladatelností.

Aspire Ethos je založen na zásadě filosofie ‘Méně je více’: funkčnost je zbavena všeho zbytečného, aby tak uvolnila prostor pro osobní zážitky. Pracovní plocha je čistá a logicky uspořádaná. Počítač není vybaven podsvícením ani spouštěcími klávesami. Zajímavým řešením je ovládací panel multimediálních aplikací, která je v podobě podsvícených kláves integrována do touchpadu. Inovací se dočkala i multimediální aplikace Acer Arcade Deluxe, která umožňuje přístup k videím ve vysokém rozlišení, filmům, fotografiím a hudbě a jejich sdílení s přáteli. Arcade Photo je určen k uspořádání fotografického alba a rychlému přechodu z jednoho snímku na další díky optimalizovanému grafickému zrychlení. Jediným příkazem lze změnit režim fotografování a upravit černou a bílou, kontrast, jas i efekt červených očí. Fotografie mohou být snadno uspořádány do prezentací anebo umístěny na Flicker či Facebook. Arcade Music rázem uvolní vaše emoce. Umožňuje nejen uspořádat a přehrávat oblíbené kompilace, ale také je přenášet na MP3 přehrávač. Arcade Video využívá výkon procesorů řady Intel Core a ATI Stream k reprodukci fimů ve vysokém rozlišení, přehrávání filmů na DVD či Blu-ray, popř. vlastních filmů a k jejich převodu do formátu, který můžete sledovat na jiném domácím zařízení. Poté stačí už jen kliknout a jednoduše je odeslat na You Tube a Facebook.

Aspire Ethos spojuje nejnovější generaci Dolby Home Theater v3  se zvukovými technologiemi  Cinematic Surround a 5.1kanálovým výstupem s rozhraním S/PDIF. Ve spodní části notebooku se nachází zvláštní kruhový subwoofer. Mřížka z nerezové ocele a umístění v určité poloze zesilují nízké frekvence a přispívají k lepšímu podání zvuku. Displej sahá od kraje ke kraji a je stříbrně orámován, čímž je jakoby oddělen od ostatních částí notebooku a vyvolává představu samostatného televizního přijímače. Stříbrný pás v dolní části LED displeje zvýrazňuje širokoúhlý formát s poměrem stran 16:9, který je ideální pro sledování filmů ve vysokém rozlišení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme